Potrebujete doma viac priestoru v šatníku, alebo jednoducho hľadáte novú posteľ? Drevený nábytok je v každom prípade rýchlym riešením vašich problémov.

Drevený nábytok sa síce nepovažuje za nevyhnutnosť, no v niektorých prípadoch sa bez neho nezaobídete. Kvalitný drevený nábytok je pevnejší ako nábytok z lacných materiálov a vydrží roky. Bude tiež vyzerať lepšie oveľa dlhšie ako napríklad ten, ktorý pozostáva z tenkej dyhy z tvrdého dreva pripevnenej k ľahšiemu a lacnejšiemu drevu, ako je preglejka. Ak povrchová úprava dreveného nábytku nie je udržiavaná, môže sa časom poškodiť alebo opotrebovať, no skúsený drevár ho vždy dokáže vrátiť do stavu tak, aby vyzeral ako nový.

Hľadáte nábytok, ktorý doplní váš interiér a zároveň dokonale naplní vaše potreby? Zvážte pri jeho výbere nasledujúce tri body.

1.      Využitie vášho dreveného nábytku

Pred kúpou akéhokoľvek modelu sa musíte rozhodnúť, ako budete tento kus nábytku využívať. Plánujete do neho odložiť papiere, spodné prádlo, či detské hračky? Má plniť okrasnú funkciu alebo potrebujete odkladací priestor? Ak vám to priestor dovoľuje, zvážte investíciu do väčšieho a hlbšieho kusu dreveného nábytku, ktorý bude spĺňať obe funkcie naraz. Neváhajte sa poobzerať po modeli, ktorý kombinuje úložné priestory rôznych veľkostí, čo je obzvlášť praktické v prípade, že potrebujete nájsť úložný priestor pre rôzne druhy oblečenia a doplnkov.

2.      Dbajte na skutočnú kvalitu

Pekný drevený nábytok, ktorý ste videli u svojich priateľov, sa do vášho interiéru vôbec nemusí hodiť. Váš nábytok by mal spĺňať tieto vlastnosti:

  • Odolnosť – Zadná stena, dná zásuviek, a police musia uniesť váhu položiek, ktoré sa do neho rozhodnete uložiť, to platí najmä v prípade komôd a skríň.
  • Multifunkčnosť – Aby ste sa vyhli neporiadku vo vašom dome, vyberte si nábytok, ktorý zvládne viacero úloh. Siahnite napríklad po komode so zrkadlom, alebo posteli s úložným priestorom.
  • Štýl – Vyberte si nábytok, ktorý bude ladiť so zvyškom vášho interiéru.
  • Správna veľkosť – Čím menšia izba, tým kompaktnejší by váš nábytok mala byť.
  • Kvalitné materiály – Dvierka a zásuvky by sa mali zatvárať a otvárať ľahko a bez buchnutia. Investujte do ručne vyrábaného dreveného nábytku, ktorý je možné dotvoriť na základe vašich preferencií.

3.      Vyberte si nábytok, ktorý odpovedá vášmu štýlu

Posledným dôležitým kritériom pri výbere nábytku je jej štýl. Farba a detaily sú to, čo nábytku dodáva charakter. Máte radi škandinávsky, minimalistický, industriálny, vintage, klasický, tradičný alebo rustikálny štýl? Vyberte si nábytok, ktorý môžete jednoducho skombinovať s vašim interiérom, prípadne siahnite po overenej klasike, akou je napríklad biely nábytok.

Teraz, keď už viete, aké kritériá treba brať do úvahy pri výbere nového dreveného nábytku, nájdenie dokonalého modelu bude pre vás oveľa jednoduchšou a príjemnejšou úlohou. Medzi širokou ponukou dreveného nábytku na trhu si v súčasnosti vyberie ten svoj naozaj každý.

(A/PR) Zdroj obrázka: Chotirot / Shutterstock.com