Aby ste do vášho interiéru vniesli čerstvú energiu, nemusíte hneď kupovať nový nábytok. Stačí pár jednoduchých trikov, ktoré vášmu bytu dodajú šmrnc.

1. Fototapety

Chcete sa doma cítiť ako v lese, na pláži alebo na rozkvitnutej lúke? Zaobstarajte si originálnu fototapetu. Vybrať si môžete aj abstraktné obrazy alebo si navrhnite vlastný dizajn v požadovanom rozmere. Kreativite sa medze nekladú. Na trhu sú tri druhy fototapiet:

  • papierové: nižšia cena, tenký materiál, nie príliš vysoká kvalita
  • vliesové: hebké, priedušné, kvalitné, umývateľné a ľahko aplikovateľné na stenu
  • vinylové: vysoko umývateľné, vhodné do kuchyne a do kúpeľne

Aký typ si vyberiete, je na vás. Jedno je ale jasné: fototapeta dodá vášmu domovu originálne kúzlo, ktoré bude obdivovať každá návšteva.

2. Bytový textil

Bytový textil je rýchly a lacný spôsob, ako zmeniť atmosféru v interiéri v priebehu pár minút. Na každé ročné obdobie si kúpte do bytu pár kúskov, ktoré vykúzlia tú pravú náladu. Vyskúšajte napríklad veľkonočné behúne na stôl, dekoratívne vankúšiky alebo vianočné obliečky. Kvalitný domáci textil zaobstaráte na e-shope Goldea.

3. Osvetlenie

Typ, veľkosť a farba osvetlenia určujú náladu v celej miestnosti. Ak chcete podporiť intímnu atmosféru, kúpte si malú lampičku s teplým žltým svetlom. Pre jemné podsvietenie sú vhodné LED pásiky, ktoré ľahko pripevníte na stenu alebo na kuchynskú linku. V každej miestnosti by tiež nemal chýbať veľký luster, ktorý vám poskytne dostatok svetla. Detskú izbu ozdobte malými lampičkami v tvare roztomilých zvieratiek, hviezdičiek alebo kvietkov.

4. Kvety

„Kvety sú milostným vyjadrením ducha prírody,“ vyhlásila vraj raz spisovateľka Bettina von Arnim. Pozvite lásku v podobe kvetov aj k sebe domov. Rastliny nielen že dobre vyzerajú, ale aj majú superschopnosti. Aké? Aloe vera je napríklad dobrým zdravotným pomocníkom, Zelenec výborne čistí vzduch, Aglaonema pohlcuje pachy a Chrysalidokarpus žltkastý zasa zvlhčuje vzduch.

5. Obrazy

Pri výbere obrazov do bytu sa riaďte celkovým dizajnom miestnosti. Pokiaľ máte jednoduchý interiér, osviežte ho výrazným farebným obrazom s nepravidelnou štruktúrou. Obrazy by mali navodzovať príjemnú atmosféru, pôsobiť harmonicky a reprezentatívne. Nebojte sa byť originálni a vytvorte napríklad koláž z rôznych veľkostí a typov rámov.

6. Sviečky, difuzéry, aromalampy

Vôňa a mihotavé svetlo sviečok je to, čo dodá vášmu interiéru skutočnú atmosféru domova. Do obývacej izby a do spálne si kúpte prírodné sójové sviečky alebo sviečky z vosku. Byt prevoňtaje aromalampou alebo difuzérom. Vôňu môžete meniť podľa nálady. Energiu vám dodá éterický olej s mandarínkou, pomarančom, pačuli alebo santalovým drevom. Upokojujúcim dojmom zasa pôsobí levanduľa alebo eukalyptus.

(A/PR) Zdroj obrázku: Shutterstock.com