Pitná voda na Slovensku sa dlhodobo radí medzi tú najkvalitnejšiu na celom svete. To však neznamená, že by sa nedala ešte vylepšiť. To, ako to urobiť vám prezradíme v tomto článku.

Baktérie a mikroorganizmy, ktoré sa vo vode nachádzajú  vám môžu spôsobiť nepríjemné tráviace ťažkosti a v tých najhorších prípadoch to môže znamenať aj začiatok chronických ochorení.

Preto je mimoriadne dôležité poznať to, aká pitná voda sa vo vašom byte či dome nachádza.

Dobrou správou však je, že dnes sa baktérií ako E.coli, koliformné baktérie, enterokoky či kultivovaných mikroorganizmov môžete jednoducho zbaviť.

Stačí vám na to len inštalácia UV lampy na vodu, ktorá pomocou UV žiarenia dokáže odstrániť až 99,99 percent baktérií a učiniť tak vašu vodu opäť o čosi zdravšou.

Upgradujte vodu na ďalší level

Po mnohých výskumoch a dlhotrvajúcich štúdiách dnes už vieme, že tou najlepšou vodou pre ľudské telo je takzvaná ionizovaná voda.

Ide o vodu, ktorá sa vďaka procesu elektrolýzy zbavila pridaných chemikálií, a to bez zmeny zásaditého pH či straty minerálov.

Mnohí ľudia tento typ označujú aj ako živá voda a jej zázračné účinky môžu potvrdiť predovšetkým onkologickí pacienti či ľudia trpiaci cukrovkou.

Ako ju dosiahnuť

Vytvoriť zo svojej vody tú ionizovanú môžete jednoducho, a to pomocou ionizátora vody.

Ide o prístroj vďaka ktorému dokážete filtrovať vodu a spustiť proces elektrolýzy na základe ktorého sa z klasickej vody stane tá “živá”.

Kvalita nadovšetko

Aj v tomto segmente sa  však pri odstraňovaní baktérii, alebo premene na ionizovanú vodu môžete stretnúť so zariadeniami rôznych kvalít, ktoré nie vždy spĺňajú svoj účel.

Preto vám odporúčame staviť na kvalitných a certifikovaných predajcov, ktorí sa skvalitňovaním pitnej vody zaoberajú niekoľko rokov.

Zdroj obrázka: Food Impressions / Shutterstock.com (A/PR)