O zdravých a dlhých vlasoch sníva pravdepodobne veľa žien. A nie je sa čomu diviť, veď už v starovekom Egypte ženy vedeli, akým klenotom vlasy sú. K docieleniu tohto sna však budete potrebovať pár spoľahlivých pomocníkov. A, samozrejme, osvedčené rady, ktoré vždy potešia.  

Urobte si inventúru 

Nie je nutné mať v kúpeľni hromadu špeciálnych produktov, ktoré pravdepodobne ani nevyužijete. Kvalitný šampón a kondicionér sú úplným základom. Tie poznáte podľa toho, že v zložení nemajú silikóny ani parabény, ktoré vašim vlasom zbytočne škodia a oslabujú ich. Dobrou voľbou sú taktiež prírodné šampóny, u ktorých máte viac ako 99 % záruku, že v sebe nemajú obsiahnuté žiadne škodlivé látky. Pri nákupe sa tiež zamerajte na to, aká je vaša pokožka, prípadne sa nebojte siahnuť po odbornej pomoci kaderníka. Ak vás trápia pretrvávajúce kožné problémy, vtedy je lekárska rada na mieste. 

Pravidelné návštevy robia divy

Okrem kvalitnej vlasovej kozmetiky je taktiež dôležité nezabudnúť ani na návštevu u profesionálneho kaderníka. Nestačí totiž len prírodný kondicionér alebo sprej na rozčesávanie. Pravidelným podstrihávaním končekov, totiž nepotešíte len svoje vlasy, ale aj seba. Predsa každá žena si zaslúži trochu odpočinku. Práve tu sa môžete poradiť o hustote a kvalite svojich vlasov od tých, ktorí to vedia najlepšie. Je to taktiež skvelá voľba, ak túžite po príjemnej zmene. Zabudnite na farbenie doma, prenechajte prácu odborníkom. 

Zoberte aj kamarátky

Nájsť kvalitný a spoľahlivý salón dokáže byť poriadny oriešok. Preto nie je na škodu staviť na osvedčenú radu. Ideálnou voľbou pre vás je rozhodne Donna Uomo, kaderníctvo v Bratislave v Starom Meste. Ponúknu vám totiž nielen profesionálny prístup, ale zaručia vám taktiež príjemné prostredie a zmenu, ktorá vás určite poteší. 

Na prvú návštevu vyrazte sami a na druhú pokojne priveďte aj kamarátky. A užite si perfektnú starostlivosť spoločne. 

Zdroj obrázka:

lithian / Shutterstock.com

(A/PR)