Nedovoľte slnku, aby vám vzalo lesk z vlasov. Pripravte sa včas na letné horúčavy, more, slnko, chlórovú vodu v bazéne a vybavte svoju kúpeľňu presne zacielenými kozmetickými bojovníkmi. Len tak nebudete po dovolenke zalamovať rukami nad vysušenými, rozštiepenými koncami a hrivou bez lesku. Nepoužívajte príliš veľa kozmetických prostriedkov. Vyberajte si radšej šetrné produkty, ktoré vám poskytnú dostatočnú hydratáciu.

Áno, SPF aj na vlasy. Tak, ako nevychádzate z domu bez solárnej protekcie pokožky, nezabudnite ju aplikovať ani na vlasy. V drogériách nájdete širokú ponuku vlasových sprejov s ochranným faktorom. Jednoducho ich nastriekajte na vlasy a môžete vyraziť.

Na pláž bez šatky, či klobúka? Nech vás to ani nenapadne! Ak sa chystáte na dovolenku k moru, pribaľte si do batožiny aj klobúk, či šatku. Pri mori trávime väčšinu dní na pláži a do našich vlasov vtedy preniká oveľa viac slnečného žiarenia ako po väčšinu roka. Výsledkom môžu byť oslabené, vysušené, polámané vlasy so zmenenou farbou. Okrem iného, vkusný klobúk či šatka je perfektným plážovým doplnkom. Stačí už len nasadiť si veľké slnečné okuliare a je z vás dokonalá diva .-)

Oplachujte. Po každom kúpaní v mori, či v bazéne sa vždy osprchujte a poriadne si z vlasov zmyte soľ, či chlór. Vaše vlasy sa vám poďakujú. V opačnom prípade budete mať na konci leta na hlave hotovú slamu a to ani jedna z nás určite nechce.

Hydratujte. Leto vie vlasy poriadne unaviť. Slnko a voda im odoberá vlahu výsledkom čoho sú polámané vlasy, rozštiepené konce a vlasy celkove suché na dotyk. Cestou ku krásnym lesklým, dobre hydratovaným vlasom sú vhodne zvolené hydratačné prípravky. Špeciálnu protekciu venujte farbeným vlasom. Doprajte im vhodne zvolené šampóny, kondicionéry a masky napríklad od značky FRANCK PROVOST PARIS. Pre tie z vás, ktoré tento článok dočítajú až do konca, čaká milé prekvapenie. Áno, tipujete správne, chystáme sa jednu z vás obdarovať.

Odložte sušič vlasov. V lete by ste mali nechať vlasy voľne vysušiť. Udržujte si ich v čo najprirodzenejšej forme a vyvarujte sa fénov, žehličiek na vlasy aj kulmovania. Horúčava zo slnka už sama o sebe vaše vlasy poznačí. Netreba ich ešte viac vysiľovať.

Rozčesávajte s rozumom. Na leto odložte kefu na vlasy a používajte drevený hrebeň z riedkymi zubami. Vlasy sa vám nebudú tak lámať.

Vedeli ste o tom, že vaša kuchyňa je priam studnicou vlasovej starostlivosti? Poriadne sa v nej poobzerajte a pripravte si niektorý z nasledujúcich DIY vlasových produktov.

Olejová masáž. Nalejte si olej do dlaní a opatrne ho aplikujte do korienkov vlasov. Začnite ich pomaly masírovať bruškami prstov až premasírujete celú pokožku hlavy. Natiahnite olej aj do dĺžok, zabalte vlasy do potravinovej fólie, na ňu dajte uterák a nechajte pôsobiť minimálne hodinu. Potom vlasy 2x umyte šampónom a ošetrite kondicionérom. Na olejovú masáž môžete použiť olivový, kokosový, ricínový, ale aj sezamový, mandľový či jojobový olej. Ak si doňho pridáte kvapku prírodného éterického oleja, váš olejový zábal bude hneď aj aromaterapeutickým zážitkom.

Jablčný ocot namiesto kondicionéra. Pridajte ho do vody na posledné opláchnutie a vlasy ním poriadne prelejte. Výsledkom budú žiarivé, lesklé, zdravé vlasy.

Avokádový zábal. Avokádo má vysoký obsah vitamínu E, A a D, vďaka čomu sa z neho stala jedna z top ingrediencií vo svete krásy. Vlasy vďaka nemu budú pevnejšie, hladšie a plné vitality. Ako na to?

Rozrežte zrelé avokádo, vyberte kôstku a dužinu roztlačte vidličkou. Pridajte 1/2 čajovej lyžičky (obsah asi z troch kapsúl) vitamínu E, 1 polievkovú lyžicu rastlinného oleja (olivový, mandľový, kokosový alebo jojobový) a všetko spolu vyšľahajte mixérom. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť približne 20 minút. Následne dvakrát umyte šampónom a ošetrite kondicionérom.

Zbavte sa lupín. Zmiešajte vo fľatičke s rozprašovačom v pomere 1:1:1 vodu, olivový olej a citrónovú šťavu. Premiešajte potrasením a aplikujte na vlhké vlasy ku korienkom. Premasírujte a nechajte 20 minút pôsobiť. Potom vlasy umyte šampónom a ošetrite kondicionérom.

Zbohom, rozštiepené konce. Ak máte rozštiepené konce, vždy pred umývaním vlasov do končekov votrite trochu olivového oleja. Nechajte chvíľku pôsobiť a následne vlasy umyte a ošetrite ako obvykle. Rovnako môžete olivový olej votrieť do vlasov aj pred kúpaním v mori.

A vy, milé dámy, ktoré ste sa dočítali až sem, vedzte, že sme v spolupráci s online parfumériou Elnino pripravili pre vás súťaž o balíček produktov na fotografií. Ide o šampón, balzam a vlasovú masku. Súťaž prebieha na Facebooku aj na Instagrame. Ak sa jej zúčastníte na oboch platformách, zvýšite svoju šancu na výhru, nie je to však podmienkou. Stačí vaša účasť na jednej sociálnej sieti, či už si vyberiete FB, alebo IG.

Podmienky FB súťaže: 

  1. Sledujte na FB našu fan page Alinka.sk a fan page parfumérie Elnino.sk
  2. Lajknite post k tomuto článku na FB Alinka.sk
  3. Do komentárov na FB Alinka.sk (nie tu priamo pod článok na webe) nám napíšte, kam sa toto leto chystáte na dovolenku a označte 2 kamarátky.
  4. Čakajte na vylosovanie 8.6.2018 na FB Alinka.sk

Podmienky súťaže na IG:

  1. Sledujte na IG profil Alinka.sk a profil parfumérie Elnino.sk
  2. Lajknite súťažnú fotografiu na IG.
  3. Do komentárov na IG (nie tu priamo pod článok na webe) nám napíšte, kam sa toto leto chystáte na dovolenku a označte 2 kamarátky.
  4. Čakajte na vylosovanie 8.6.2018 v Instastories.

Pre FB aj IG súťaž: Zaradením do súťaže súťažiaci akceptujú podmienky súťaže vrátane poskytnutia osobných údajov prevádzkovateľovi web stránky Alinka.sk, spoločnosti RAMIL s.r.o. Súťaž je poriadaná v spolupráci s e-shopom Elnino.cz/sk, ktorej budú po vylosovaní poskytnuté osobné údaje výhercu za účelom zaslania výhry.

Zdroj obrázkov: pixabay.com; archív autorky