Hoci sú to práve letné mesiace, počas ktorých nosíme najviac farebných kúskov, ani na jeseň sa nemusíte báť farieb. Jeseň je sama o sebe veľmi farebným mesiacom, preto by bola škoda, keby sme chodili len v čiernej. Je samozrejmé, že niektoré farby k jeseni patria viac než iné. Dnes si preto povieme niečo viacej o jesenných farbách, ktoré môžu nosiť aj muži.

Každé ročné obdobie je niečím charakteristické. Jeseň priam kričí dekami, teplým čajom a prechádzkami medzi farebnými listami. Ktorej farby oblečenie by vám určite nemalo v šatníku na jeseň chýbať?

  • Hnedá

Môže sa vám zdať, že hnedá je veľmi ponurá farba. Opak je však pravdou. Existujú rôzne odtiene hnedej farby, ktoré sa veľmi hodia práve do jesenného počasia. Hnedé tričká alebo svetre pôsobia elegantne a vkusne. Zároveň nie sú veľmi výrazné, čo poteší najmä tých, ktorí sa radi obliekajú decentne.

  • Červená

Červená je farba mnohých odtieňov. Či siahnete po klasickej výraznej červenej alebo po vínovo červenej, až bordovej, nebudete vedľa. Pánske polokošele alebo mikiny v červenej farbe vedia zaujať na prvý pohľad. Je zároveň dokázané, že červená farba zvyšuje sebavedomie. Preto určite neváhajte a kúpte si na jeseň kúsok v červenej farbe!

  • Tmavo zelená

Tmavo zelená alebo smaragdovo zelená je farbou, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou. Tmavo zelená, nemyslíme tým khaki, je farba, ktorá okamžite upúta pozornosť pretože je nevšedná, výrazná ale najmä veľmi decentná. Tmavo zelený kabát či jesenná bunda sa vám budú veľmi dobre nosiť, pretože ich budete môcť jednoducho kombinovať.

  • Horčicová

Farba, ktorá sa stala hitom minulých rokov. Kam ste sa pozreli, tam ste videli niečo horčicové, či už išlo o svetre alebo šály. Horčicová farba patrí nepochybne k jeseni. Je to zároveň farba, ktorá vám pomôže vyzerať trošku „farebnejšie“. Ak je váš šatník najmä čierno – biely, práve tričko horčicovej farby ho môže oživiť.

(A/PR) Zdroj obrázku: javi_indy / Shutterstock.com