Zasa ponožky?

Mnohí z nás si pamätajú časy svojho detstva, keď sme si pod vianočným stromčekom, okrem iných darčekov, nachádzali minimálne jeden pár ponožiek. A možno sme si smutne povzdychli, že zasa sme dostali ďalšie ponožky. Pravdepodobne sme vtedy z nich veľkú radosť nemali. 

Je fakt, že viacerí tento malý kúsok oblečenia podceňujeme dodnes. Povieme si, veď je úplne jedno, aké ponožky si obujem, aj tak mi ich nevidno, hlavné je, že sú čisté. Dnešná pani móda by ale s nami určite nesúhlasila. 

Možno nás prekvapí, ako veľmi dôležité ponožky sú aj z hľadiska našich nôh a zdravia. Samozrejme, nehovoriac o tom, že ponožky dnes majú veľmi dôležitú estetickú funkciu a ľudia si ich na nás všímajú, aj keď si to my neuvedomujeme. 

Čo takto farebné, hm?

Prinášame trošku inšpirácie pre tých, ktorí s ponožkami radi experimentujú a hlavne sú to mladé slečny a ženy. Chceme upútať na seba pozornosť a skvelo sa nám to môže podariť aj farebnými ponožkami. Keď sa povie dámske ponožky, nikto sa nad tými slovami nepozastaví. Ale výrazné farebné ponožky, to už je o niečom inom, však? 

V móde však nie sú po prvýkrát. Pestrofarebné ponožky boli obľúbené už v 20. rokoch minulého storočia a v povojnovej ére ich ľudia dokonca kupovali viac než neutrálne biele, čierne a hnedé. Aj v tomto prípade platí, že móda sa rada vracia…Ako ich nosiť? Ponožky so vzorom najlepšie vyniknú v kontraste s poltopánkami typu oxford u pánov alebo s lakovanými poltopánkami na nohách dám. 

Ako ich správne kombinovať?

Farebné ponožky si našli a dodnes majú svoje miesto rovnako v pánskom aj v dámskom šatníku. Čoraz viac mužov i žien sa stáva obľúbencami a obľúbenkyňami farebných ponožiek. Ak patríte aj Vy medzi nich alebo sa pohrávate s myšlienkou, že si kúpite ponožky so vzorom, vyskúšajte e-shop Butikovo, kde nájdete farebné ponožky v rôznych farbách a motívoch. 

A k čomu sa najlepšie hodia? Nikdy nešliapnete vedľa, ak si ich oblečiete k džínsom alebo tmavším nohaviciam. Aj sukne a šaty si zaslúžia ponožkové oživenie. Klasické modely však vymeňte za podkolienky alebo nadkolienky. Začnite s tlmenými farbami a dajte si pozor na vzory – horizontálne prúžky vám zbytočne pridajú kilá. Farebné ponožky môžu byť skvelým darčekom pre muža či ženu, ktorí ich milujú. Dokážu vyčariť úsmev na tvári a zlepšiť náladu.