havranok-014.jpgHavránok je najvýznamnejšia archeologická lokalita v Liptove. Naskytne sa vám tým jedinečná príležitosť “dotknúť sa” našej najstaršej histórie. Z Havránka máte krásny výhľad na vodnú hladinu Liptovskej Mary a časť Liptovskej kotliny od Liptovského Mikuláša po Ružomberok. Prechádzka v tichu čarokrásnej prírody je pre človeka, ktorý sa vie na okolitý svet pozerať očami srdca potešením, povzbudením a posilnením. Určite stojí za to toto miesto raz navštíviť.

havranok-010.jpgAko sa tam dostanete: vlakom do stanice Liptovské Vlachy a odtiaľ pešo po červenej turistickej značke k veži marského kostola a ďalej do kopca. Autom od Liptovského Mikuláša smerom na Aquapark Taralandia, popri ATC Liptovský Trnovec pokračovať smerom na Ružomberok, odtiaľ odbočiť do dediny Bobrovník, popračovať popod hotel Bobrovník (Jamajka) k veži marského kostola, odtiaľ pešo do kopca. Smerom od Ružomberoka cez dedinu Bešeňová, okolo obce Potok smerom na Liptovský Mikuláš, po prekonaní strmého stúpania odbočiť do obce Bobrovník, pokračovať popod hotel Bobrovník (Jamajka) k veži marského kostola, odtiaľ pešo do kopca.
havranok-009.jpgNáročnosť: výlet ako stvorený pre deti, nevhodné pre kočíky kvôli členitému terénu. Výhodné je ísť sa tam pozrieť počas Keltských dní, kedy tam predvádzajú nadšenci spôsob žitia v období okolo roku 300 p.n.l., dokonca môžte byť divákmi pri ukážke starodávneho spôsobu bitiek.