Žena a kabelka. Nerozlučná dvojica, ktorá patrí k sebe od nepamäti. Bez nej si už nevieme svoj život predstaviť, každý deň nás sprevádza na každom kroku v práci, ale aj vo chvíľach voľného času alebo keď si vyrazíme s priateľkami na nákupy, či na kávu.

Vďaka kabelke sme štýlové, elegantné a samy sebou. Kabelky sa stali našou neoddeliteľnou súčasťou a vernými spoločníčkami. Vieme si však vždy vybrať tú správnu, ktorá sa k nám bude najlepšie hodiť? 

Veľkosť, štýl, farba i materiál 

Aj vy sa niekedy strácate v obrovskom raji dámskych kabeliek? Máte pocit, že sa vám už z toľkých možností točí hlava a cítite sa pri výbere kabeliek úplne bezradné? Nezúfajte! Existuje niekoľko základných kritérií, ktoré vám môžu rozhodovanie uľahčiť.

Položte si jednoduché otázky: Akú veľkosť kabelky potrebujem? Aký štýl preferujem? Aká farba kabelky sa mi hodí najviac? Z akého materiálu by mala kabelka byť? 

Porozmýšľajte nad tým, čo všetko budete v kabelke nosiť a na akú príležitosť si ju budete brať. Podľa toho voľte kabelku väčšiu alebo menšiu. Každá žena má svoj osobitý štýl. Siahnite teda po kabelke, ktorá najlepšie vystihne vašu osobnosť a vyjadrí váš štýl. Máte rady decentnejšie farby? Tak pokojne vsaďte na kabelku čiernej farby, tou rozhodne nič nepokazíte. Ak ste odvážnejší typ ženy, môžete experimentovať aj s výraznejšími farbami. Materiál kabelky by mal byť určite kvalitný, vyskúšať môžete kožu alebo semiš. 

Vyberáme dámsku peňaženku

S výberom dámskej peňaženky je to podobne ako s kabelkou. Nie vždy si kúpime prvú, ktorú uvidíme. A ak áno, tak to musí byť láska na prvý pohľad. Väčšina z nás však dôkladne výber dámskej peňaženky zváži, o to väčšia je potom naša radosť, keď vsadíme na tú správnu. 

Opäť sa riadime akýmisi nepísanými pravidlami a berieme do úvahy, čo všetko chceme nosiť/nosíme v našej peňaženke. Od toho potom závisí jej veľkosť, počet priečinkov a zohľadňujeme, samozrejme, aj farbu, tvar či materiál. 

Všeobecne je známe, že ženy volia väčšie dámske peňaženky, ale to neznamená, že nemôžeme byť majiteľkami aj peňaženiek menších. Výber, štýl, prevedenie je veľmi individuálne a riadime sa vlastným vkusom. Ak si myslíte, že nadišiel ten pravý okamih na kúpu novej dámskej peňaženky, neváhajte a potešte sa novou spoločníčkou. 

Zdroj obrázku: Humpuugie / Shutterstock.com

(Alinka/PR)