Záhradka nám rozkvitá deň za dňom viac a viac, ale nie všetci máme možnosť dať si do vázičky živé kvety. Možno aj môžeme, ale vlastnoručne vyrobený kvietok, ktoré môže dieťa darovať mame, si určite bude každá mama viac ceniť. Tak naučme deti, ako si vyrobia vlastnoručne narcisy.


Čo budete potrebovať: žltý, oranžový a zelený krepový papier, špajdle, nožnice, disperzné lepidlo
Ako na to:

Zo zvyšku oranžového krepového papiera odstrihnite kúsok, ktorý oviňte okolo špajdle a prilepte. Ďalej si odstrihnite z oranžového krepového papiera pás dlhý 4cm a vysoký 2cm. Pásik do polovice po výške rozstrihajte na tenké pásiky. Každý pásik vezmite medzi dva prsty a skrúťte ho.

Vezmite špajdlu a dookola na ňu omotajte tento pásik. Dobre prilepte. Dostanete vnútro kvietka.

Z oranžového krepového papiera si odstrihnite ešte pás dlhý 7cm a vysoký 4cm. Po širšej strane ho nožničkami pozastrihujte do malých zúbkov.

Zoberte pás a postupným riasením ho priliepajte ku špajdli zúbkovanou časťou nahor. Táto časť kvietku by mala prečnievať oproti bliznám asi o 1cm.

Zoberte si pás žltého krepového papiera šírky 18cm a výšky 5cm. Poskladajte ho tak, aby ste dostali obdĺžnik rozmerov 3 x 5 cm. Nakreslite naň obyčajnou ceruzkou slzičku. Bude tvoriť kvietky. Všetko naraz vystrihnite.

Kvietky jeden po druhom priliepajte okolo oranžového kalicha tak, aby sa navzájom prekrývali a aby boli všetky pekne rozložené.
krep-007.jpg

Na záver si vezmite pás zeleného krepového papiera šírky 2cm a dĺžky 20cm a na vrchu ho prilepte ku kvetu. Oviňte okolo kvetu, aby ste zakryli spoje a postupne okrúcajte okolo špajdle až na spodok, odstrihnite a prilepte ku stonke. Na listy si vystrihnite zo zeleného krepového papiera pás vysoký 20cm a široký 5cm. Preložte ho na polovicu. Do vnútra vložte drôtik a dobre zalepte lepidlom. Po zaschnutí vystrihnite z papiera tvar listu. Na každý kvet pripevnite po 3 listy. Kvietky sú hotové.