DSCF0396Mala som chuť na dačo sladké, dobré. Ja viem, nie je to delená strava, ale pri mojich výsledkoch, aké dosahujem s chudnutím, som si tento prehrešok určite zaslúžila :-)

Čo potrebujete:
2 balenia maslové keksy, 125 g maslo, 2 šľahačkové smotany, 2 krémové tvarohy, práškový cukor, 3-4 banány, balíček želatíny, biela čokoláda

Ako na to: Maslové keksy vložte do mikroténového sáčku a pomocou valčeka ich rozomeľte. Roztopte maslo, vlejte do nádoby s keksami, premiešajte, povtláčajte do tortovej formy tak, aby bola celá plocha pokrytá a rovná. Dajte do chladničky stuhnúť, pokiaľ si budete robiť krém.
Do mixéra dajte tvaroh a šľahačkové smotany, pridajte práškový cukor podľa chuti a vymiešajte do hladkej konzistencie. Želatínu namočte do trochy vody, nechajte nabobtnať. Potom dajte na sporáku roztopiť, keď bude roztopená, pridajte k želatíne asi 2PL šľahačkovej masy, zmiešajte a hneď vlejte do šľahačkovej masy. Dobre premiešajte.
Banány ošúpte, pokrájajte na polovice a poukladajte na keksovú zmes. Na banány vylejte šľahačkový krém a dajte do chladničky stuhnúť aspoň na 12 hodín. Potom boky torty oddeľte pomocou nožíka od stien formy a vyberte. Povrch torty posypte hoblinkami z bielej čokolády.