Ak chcete vyzerať počas leta dobre, trendy a moderne, je potrebné premyslieť si, čo budete nosiť. Vyhnete sa nakupovaniu na poslednú chvíľu a za vysoké ceny. Plus, zabudnete na stres, že si nemáte čo obliecť na letnú párty alebo kávu s priateľkami. Základom každého letného outfitu sú dámske šľapky. Aké zvoliť?

Kožušina nie je len na zimu

Jedným z najväčších trendov za posledné roky je kožušina. Tá sa objavuje všade. Spravidla ide o zimné a teplé outfity, no nemusí byť len tam. V skutočnosti má omnoho širšie využitie.

V lete ju skvelo znosíte na elegantných dámskych šľapkách. Na takomto mieste nebude hriať a poskytne štýlový a zaujímavý vzhľad. Ten si obľúbili aj mnohé známe tváre, ako napríklad Kim Kardashian, Jennifer Lopez či Kylie Jenner.

Kožušina vyzerá veľmi dobre. Jednoducho sa kombinuje s inými kúskami a nájdete ju v širokom zastúpení.

Desiatky farieb

Ako každý horúci trend, aj kožušina má viaceré farebné prevedenia. Zvoliť môžete čiernu, bielu a hnedú, prípadne ružovú, zelenú, červenú či oranžovú. Výber je na vás. V lete je povolené takmer všetko. Ak ste teda na krikľavejšie farby, niet sa čoho obávať.

Výrazné neónové odtiene však nie sú univerzálne. Práve naopak. Kombinujú sa pomerne ťažko. Ak do nich zainvestujete, mali by ste počítať s tým, že ich nebudete nosiť tak často.

S ozdobami aj bez

Čím jednoduchšia daná vec je, tým ľahšie sa v outfite kombinuje. To ale neznamená, že by ste si mali kupovať len minimalistické a nudné modely. Ak máte radi trochu extravagancie a chceli by ste niečo zaujímavé, stavte na ozdoby a doplnky. Tie dokážu z bežnej topánky spraviť zaujímavý kúsok, ktorý pritiahne pozornosť.

Kožušinu dobre dopĺňajú napríklad kamienky. Pekne sa lesknú a sú zaujímavé. Inou možnosťou sú napríklad kovové ozdoby alebo rôzne retiazky.

Rovnako ako pri výrazných farbách je však dobré dodať, že sa kombinujú náročnejšie. Nemali by byť vašou hlavnou, ale skôr doplnkovou obuvou. V šatníku či skrinke by ste mali mať aspoň jeden univerzálny model. Najlepšie v čiernej alebo bielej.

Dajte šancu opätku

Dámske letné šľapky s opätkom predstavujú úplne novú a zaujímavú generáciu topánok. Sú pohodlné, no pritom elegantné. Hodia sa k takmer všetkému a opticky vám predĺžia nohy. Pre mnohé ženy sú nenahraditeľnou obuvou k šatám a sukniam.

Pri výbere sa preto nezamerajte len na klasické kúsky. Obzrite sa aj po tých s opätkom. Vedia pekne vytvarovať postavu. Nehovoriac o tom, že sa hodia aj do práce alebo na formálnejšie stretnutia.

Okrem opätku sa stretnete aj so šľapkami na platformou. Tá je o niečo pohodlnejšia, ako klasický opätok. Oporu poskytuje úplne celej nohe. Vyzerá dobre, no šľapka je masívnejšia a môže byť ťažšia.

A s čím ich skombinovať?

Dámske šľapky s kožušinou sú výrazným kúskom. Je preto potrebné, aby ste ich skombinovali s niečím jednoduchším. Všetko však závisí od samotnej farby. Jednofarebné modely bez väčších ozdôb si môžete obuť k takmer všetkému. Poradia si so šatami, sukňou aj nohavicami.

Výraznejšie typy s ozdobami si berte skôr k jednofarebnému outfitu. Oblečenie by nemalo mať výrazné vzory alebo potlače. Vrch a spodok by nemuseli spolu dobre ladiť.

Kožušiny sa nebojte

Kožušina vyzerá na topánkach moderne a dobre. Rozhodne sa jej netreba báť. Vie pritiahnuť pozornosť, zaujať a doplniť každý jeden outfit. Výhodou je, že nohy nehreje, takže na nepríjemné teplo v tropickom počasí môžete zabudnúť. Vyberte si aspoň jeden pár aj vy a uvidíte, že nebudete ľutovať.

(A/PR)