Ľudská tvár je primárnym identifikátorom, na základe ktorej vás okolie rozoznáva. Okuliare, ktoré dennodenne nosíte sa tak stávajú súčasťou vašej identity a pomáhajú formovať celkový dojem, ktorý vzbudzujete. Aký model si teda zvoliť, aby ste vytvorili obraz, ktorý si želáte?

Okuliare pre serióznych podnikateľov

Ak chcete pôsobiť dojmom solídneho a dôveryhodného obchodného partnera či kolegu, je lepšie zostať pri jednoduchých tvaroch - oválnych či hranatých. Pri farbách neexperimentujte. Choďte radšej do konzervatívnej čiernej, elegantnej striebornej alebo zlatej, ktoré sa všestranne hodia k  rôznym oblekom či dámskym kostýmom. Decentné okuliare Dior by mohli byť tie pravé. Vyhnite sa výrazným plastovým rámom s nápadným vzorom.

Okuliare pre aktívnych športovcov

Pri aktívnom životnom štýle budete potrebovať odolné okuliare s pevným rámom. Dizajn v tomto prípade nehrá až tak podstatnú rolu, kľúčová je ich funkčnosť. Na trhu sa nachádzajú aj flexibilné športové okuliare, ktoré sa dajú ľahko ohýbať a prispôsobovať bez toho, že by došlo k ich zlomeniu.

Okuliare pre kreatívne duše a módnych fanatikov

Okuliare nápaditých tvarov s hrubými plastovými rámami predstavujú skvelú možnosť, ako upozorniť na vašu kreativitu a osobitý štýl. Pridajte výrazné farby akými je žiarivá žltá či dramatická fialová. Populárnym trendom sú vintage alebo retro rámy, ktoré zaručene pritiahnu pozornosť. Dioptrické okuliare Dita ponúkajú množstvo zaujímavých variácií, medzi ktorými si určite nájdete aj tie svoje.

Okuliare pre zaneprázdnených rodičov

Pre matky a otcov, ktorí sú v každodennom kolobehu povinností a nemajú čas ani chuť sledovať aktuálne trendy, sú jednoduché plastové rámy tou správnou možnosťou. Matný dizajn však nie je pre staršie ročníky príliš lichotivý. Mladistvejší a svieži vzhľad dokážu vašej tvári dať rámy s lesklým povrchom.

Váš životný štýl je súborom mnohých činností, záujmov, preferencií a osobnostných čŕt, preto výber tých správnych okuliarov nemusí byť jednoduchý.

(A/PR) Zdroj obrázku: Iryna Inshyna / Shutterstock.com