“Žena musí byť milovaná na to, aby zostala krásna,” tvrdí známy výrok. Súhlasíte s ním? Pravdu povediac, ja trochu áno, trochu nie. Je nepopierateľné, že žena sa vo fáze zamilovanosti celá rozžiari. Na to, aby jej svetlo po úvodnej fáze vzťahu, ktorá, mimochodom, netrvá dlhšie, než 1-3 roky, žiarilo ďalej, nepotrebuje nevyhnutne lásku iného človeka. Žena musí v prvom rade mať rada samú seba. A s týmto, milé dámy, majú mnohé z nás obrovský problém. Ako potom chceme, aby nás rešpektovali iní ľudia, ak nerešpektujeme samé seba?

“Vyzerám ako trubka,” vravíte si a špúlite pritom ústa do zrkadla tak, aby vaša tvár vyzerala štíhlejšia. “Mama mia, v tej sukni mám zadok ako kufor mojej svokry pri návšteve kúpeľov,” obzeráte sa zo všetkých strán a dlaňami si plieskate po stehnách a po zadku v snahe, že im uberiete zo päť centi na obvode. Chcete menší nos, rovnejšie vlasy, belšie zuby, iné prsty na nohách, tmavší odtieň pokožky a tak ďalej donekonečna. To sme celé my, s ničím nikdy nie sme spokojné. Otázka je, čo s tým?

1. Neporovnávajte sa

Vy ste vy a Miša modelka je Miša modelka. Áno, má dlhšie nohy, užšie boky, súmernejšiu tvár. Ale vy ste boli stvorená takto. Dostali ste do daru iné črty, iné vlastnosti, iné oči a presne takto ste jedinečná. Ste originál. Jediná svojho druhu. Ľúbte sa presne taká aká ste a ak nie ste s nejakou svojou súčasťou spokojná a dá sa remodelovať, choďte do toho, no snažte sa zostať prirodzená. Zuby sa dajú vybieliť, či už profesionálne, alebo po domácky sódou bikarbónou, farba vlasov skorigovať (pozor, aby nevznikol príliš veľký a neprirodzený kontrast s tónom vašej pokožky); znamienka odstrániť, vrásky čiastočne vyhladiť, očné linky nakresliť. Kozmetika a plastická chirurgia dnes už dokážu čo-to vylepšiť. A že vás bude okolie za to pranierovať? No a? To je ich problém, nie váš.

2. Športujte

Ak chcete zredukovať hmotnosť, samo to nepôjde. Vyvážená strava je síce 90% úspechu, no ak chcete telo spevniť a vyformovať, bez cvičenia sa nezaobídete. Behajte, korčuľujte, plávajte, hrajte tenis, cvičte jogu či Pilates. Vyberte si ten druh športu, ktorý je vám najbližší. Z vlastnej skúsenosti viem, že 10-15 minút cvičenia denne vám zaručí slušne vyformované brušné svalstvo. Apropo, žena je pri cvičení nenormálne ženská a sexi.

3. Jedzte zdravo

Jedzte 5x denne a na tanier si naložte najmä ovocie (dopoludnia), zeleninu, obiloviny, ryby, strukoviny, chudé mäso. Ak chcete, buďte veganka či raw, ale s rozumom. Nevynechávajte zo stravy žiadnu zo stavebných látok. Úplne vylúčte tučné a múčne jedlá z bielej múky. Tu je zopár tipov na náhradu niektorých surovín:

  • Biely cukor nahraďte trstinovým, brezovým či kokosovým cukrom alebo sirupmi (javorový, ryžový, datľový).
  • Vajce pri pečení zdravých koláčikov môžete nahradiť roztlačeným banánom.
  • Bielu múku nahraďte celozrnou, špaldovou či pohánkovou. Majú vyššiu výživovú hodnotu.
  • Pite čistú vodu a vypite jej prsne toľko, koľko si váš organizmus žiada. Nenalievajte sa zbytočne, ani pitný režim nezanedbávajte. Na hydratáciu je tiež skvelá kokosová voda.

4. Stretávajte sa s priateľkami. “Sesterstvo” sa nedá nahradiť ničím. Naozaj ničím. Ženský element v živote ženy je nezameniteľný.

5. Snažte sa robiť to, čo vás teší a eliminovať ubíjajúce činnosti. Odstráňte zo svojho života toxických ľudí.

6. Objavte v sebe femme fatale. Máte pocit, že vo vás nedrieme? Drieme! V každej jednej z nás. Treba ju len prebudiť.

7. Tancujte pred zrkadlom a na nič sa nehrajte. Buďte bláznivá a “svoja”.

8. Noste každý deň sexi spodnú bielizeň. No a čo, že ju na vás nik nevidí? Vy o nej viete a to stačí. Tak už si konečne doprajte! a neskrývajte ju doma v skrini na špeciálne príležitosti. Každý nový deň je špeciálna príležitosť. Vy ste špeciálna príležitosť.

9. Noste jemný, prirodzený mejkap a kvapku parfumu. Doprajte si čas na to, aby ste si vybrala ten svoj parfum. Vôňu po nikom nekopírujte.

10. Bez rúžu v kabelke ani na krok. Nikdy neviete…

11. Čítajte motivačnú literatúru. 

12. Čítajte príbehy o silných ženách. Posunie vás to.

13. Noste sukne a šaty. Nič ženskejšie neexistuje.

14. Noste lodičky na tenkých vysokých podpätkoch. Aspoň občas.

15. Starajte sa o svoju pleť. Každý večer ju dôkladne odlíčte a hydratujte. Majte sa však rada aj nenalíčená.

16. Nehrbte sa a kráčajte vzpriamene. 

17. Každý deň sa na chvíľku stíšte a ponorte do seba. Modlite sa alebo meditujte. Hľadajte vo svojom vnútri odpovede na otázky. Všetky ich postupne odkryjete. Verte mi.

18. Milujte seba a ľudí vo svojom živote.

19. Majte otvorenú myseľ. Prijímajte aj iné názory a pohľady na život. Nič nie je čierno-biele. Krajší svet je pestrofarebný.

20. Buďte svetlom. Nič vás nemôže zastaviť.

A múdra veta na záver:

” Always be the woman, a man needs, not the woman, who needs a man.” 

“Buďte ženou, ktorú potrebuje muž, nie ženou, ktorá potrebuje muža.”

P.S. A rozpustite si vlasy ;o)

Obrázky zdroj: Pixabay.