Zdravý životný štýl nezahŕňa len zdravo sa stravovať, pravidelne cvičiť a meditovať. Žiť zdravo znamená aj premeniť svoju domácnosť z bežnej na ekologickú, t.j. snažiť sa generovať čo najmenej odpadu (alebo žiaden=zero waste), používať ekologické čistiace aj pracie prípravky. Sú šetrné nielen k vašej pokožke, ale keďže sú biologicky odbúrateľné, nekontaminujú spodnú vodu a nezaťažujú prírodu. Bežná drogéria je síce lacnejšia, no jej používaním nikomu a ničomu nepomáhame.

Rozdiel medzi konvenčnou a eko drogériou

V súčasnosti sú bežné čistiace prostriedky tekutou zmesou syntetických chemikálií a prísad vyrábanou v obrovských chemických koncernoch. Na druhej strane, organické pracie gély a prášky, ekologicky šetrné  prípravky do umývačky riadu, čistiace prostriedky a produkty na dezinfekciu WC, sú vyrobené z netoxických a prírodných zložiek. Po kontrole prísad sú deklarované a certifikované ako ekologické a prírodu nezaťažujúce. Tieto čistiace prostriedky šetrné k životnému prostrediu sú rovnako účinné ako ostatné mydlá a čistiace prípravky s tým rozdielom, že neobsahujú žiadne škodlivé chemické látky ani iné toxíny.

Prečo by sme mali používať ekologické čistiace prostriedky?

  1. sú prirodzené, bezpečné a účinné
  2. sú šetrnejšie k životnému prostrediu
  3. sú jemné k pokožke a chránia pred alergiami
  4. ich používaním vedieme naše deti myslieť ekologicky
  5. zodpovedne pristupujeme k planéte Zem

Akú eko drogériu by sme mali kupovať?

Takú, ktorá netestuje na zvieratách, neobsahuje fosfáty, je biologicky odbúrateľná a predáva sa v recyklovateľných nádobách. Dnes je už tiež bežne dostať kúpiť čapovanú kozmetiku aj drogériu. Medzi prípravkami na pranie hľadajte také, ktoré sú účinné už od 40°C, pretože šetria elektrickú energiu. Lepšie je tiež kupovať si koncentráty, pretože tie nie sú zbytočne rozriedené vodou. Na našom trhu je dnes už slušná ponuka eko značiek, napr. Ecover, Sonett, Feel eco, Yellow&Blue, Winni´s atď. Vyskúšajte napríklad aviváž s vôňou bavlny Feel eco. Jej príjemnou vôňou budete veľmi milo prekvapené.

E-shop Babičkina záhrada čitateľom nášho webu venoval darčekový kupón na 10% zľavu na akýkoľvek nákup v e-shope. Kód na nákup: ALINKA10  Zadajte ho pri nákupe do políčka na to určeného (systém vás vyzve) a získate uvedenú zľavu na celý nákup.

Obrázky zdroj: Pixabay.com