sliezsky3.jpgSliezsky dom sa nachádza v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier v nadmorskej výške 1670m.n.m. Chata je postavená vo Velickej doline na okraji Velického plesa. Veľkým lákadlom je najvyšší vrch Slovenska – Gerlachovský štít (2655 m.n.m.) Priamo k Sliezskemu domu vedie známa Tatranská magistrála, ktorou sa dá ku chate dostať z Hrebienka, prípadne z druhej strany z Popradského plesa. Nenáročné výlety sa dajú podniknúť k Velickému vodopádu, k Večnému dažďu alebo do Kvetnice.

sliezsky.jpgNáročnosť: nenáročná, ale dosť zdĺhavá túra, ale naša 6-ročná dcéra túru zvládla
Trasa: autom sa dostanete do Tatranskej polianky, po zelenej značke z Tatranskej polianky sa dostanete na Sliezsky dom. Hneď pri ňom sa nachádza Velické pleso. Zo Sliezskeho domu sa červenou značkou dostanete na Batizovské pleso červenou značkou.
Dĺžka trasy: Tatranská polianka – Sliezsky dom – 1,40 hod., Sliezsky dom – Batizovské pleso – 1 hod.
sliezsky1.jpgVlastné skúsenosti:My sme išli na Sliezsky dom zo Starého Smokovca. My sme sa tam dostali zubačkou zo Štrby a potom vlakom. Na Sliezsky dom sme išli pešo 2 ½ hodiny, čo zvládla Lenka na výbornú, pretože sa vôbec nesťažovala, že nevládze. Od Velického plesa sme sa vydali na Batizovské pleso a keďže ďalej sme už nechceli ísť, pretože už bolo dosť hodín, išli sme späť cez Tatranské zruby.
sliezsky6.jpgsliezsky2.jpgsliezsky4.jpgsliezsky5.jpg