Mať dobre nastavený spánkový režim je základ. Bez dostatočného množstva spánku sa ráno zobúdzame nervózni a absolútne nepripravení na ďalší deň. Pre zlepšenie svojho spánkového režimu môžete urobiť skutočne veľa vecí! Môžete svojmu telu dopriať horúcu sprchu, šálku horúceho čaju alebo pohodlnú posteľ.

Ak sa vám zle leží na posteli, nevyspíte sa. To je jednoduchá pravda. Základom kvalitného spánku je miesto, kde si skutočne oddýchnete, posteľ, v ktorej máte dostatok miesta. Ako docieliť, aby vaša posteľ bola skutočne zdrojom kvalitného spánku?

  • Mäkký alebo tvrdý matrac

Na otázku či je lepší mäkký alebo tvrdý matrac neexistuje správna odpoveď. Každému tvaru chrbtice vyhovuje niečo iné a najlepšie spravíte, ak zistíte, čo najviac vyhovuje vám. Správny matrac je začiatkom vašej cesty k lepšiemu spánkovému režimu. Do kvalitného matracu sa určite oplatí investovať.

  • Príjemný dotyk pre vašu pokožku

Ak máte obliečky z nepríjemného „hryzúceho“ materiálu, je pravdepodobné, že sa budete v noci neustále prebúdzať. Najlepšie spravíte, ak si kúpite kvalitné bavlnené obliečky aj plachty na posteľ. Sú veľmi príjemné na dotyk, majú jednoduchú údržbu a nie sú ani na kúpu obzvlášť finančne náročné. Bavlnené obliečky sú tiež skvelé pre alergikov, ktorým iné materiály prekážajú.

  • Aj kvalita posteľnej plachty zaváži

Pri rozprávaní o obliečkach sa často zabúdajú spomenúť aj plachty. Pritom aj na kvalitnej plachte záleží. Bude pre vás najvhodnejšie, ak si zoženiete plachtu, ktorá sa nebude veľmi hýbať z miesta na miesto a bude držať tvar aj po niekoľkých praniach a rokoch. Preto sú skvelou alternatívou napínacie plachty, ktoré sú zakončené gumičkou. Bývajú vyrobené zo 100 % bavlny, čo vám zabezpečí ešte lepší pôžitok zo spánku.

Ak si potrpíte aj na iné posteľné doplnky, môžete si zaobstarať deku, bavlnené obliečky na malé vankúšiky a iné drobnosti. Nezabudnite, že aj vďaka spánku funguje vaše telo každý deň. Je preto potrebné dopriať mu čo najkvalitnejší oddych!

(A/PR) Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com