Milujete čokoládu? Chceli by ste raz zažiť pocit, že sa jej možete do sýtosti objesť a vyskúšať rôzne chute? Tak pre vás je pozvánka na tento výlet to pravé!!! Asi 200km od Bratislavy v rakúskom mestečku, alebo skôr dedinke Bergl pri meste Graz, sa nachádza malá rodinná firmička na výrobu organickej čokolády, v ktorej si určite prídete na svoje a vaše chuťové a čuchové kanáliky budú z návštevy nadšené!

Čo vás v tomto závode čaká? Zvonku pôsobí firmička nenápadným dojmom, trošku extravagancie predstavujú akurát sochy umiestnené pred vstupným areálom. Vo vnútri vás čaká najprv oboznámenie sa s výrobou kakaa v malej kinosále, kde vám premietnú dokument priamo s majiteľom firmy.

Potom dostanete do rúk malý diktafón, v ktorom vám bude príjemný hlas postupne predstavovať jednotlivé oddelenia závodu. Dokonca aj v českom jazyku si môžete vybrať spoločníka :-) Pri vstupe ešte “vyfasujete” malú keramickú lyžičku a môžete vstúpiť do sveta čokolády.

Prejdete si postupne pražiarňou, prípravňou čokolády v tekutom a neskôr v tuhom stave, a všade na vás číhajú veľké lákadlá vo forme mištičiek, nádobiek, fontán s čokolááááááááádou vo všetkých možných formách a chutiach. Len pozor, nech sa neprejete, lebo na konci prehliadky vám može byť skutočne ťažko od žalúdka :-)

Na výhliadkovej terase na vás čaká ešte jedno milé prekvapenie – dostanete sa k akoby miniatúrnej lanovke, kde sa namiesto kabíniek v mištičkách nachádzajú rôzne malé čokoládky, ktoré si môžete vložiť do ponúknutého horúceho mlieka a môžete si našľahať čokoládové mlieko, aké len chcete.

Potom vás už čaká záver v podobe malého obchodíka, kde si môžete kúpiť akékoľvek čokoládky, ktoré sa vám na jazyku najviac páčili :-) Určite neváhajte a ak budete mať čas a chuť, určite toto miesto navštívte!!!

Otváracie hodiny:
Od polovice augusta do konca júna: Pondelok – Sobota od 8.00 do 19.00 hod.
– posledný vstup je o 17.30 hod.
Zatvorené je v nedeľu a štátne sviatky
Kvôli vysokej teplote majú od 1. júla do polovice augusta zatvorené.

Viac informácií nájdete na ich web stránke: zotter.at