Nedávno sme si s rodinou spravili výlet na Biofarmu Príroda známu aj pod názvom Salaš za Stupavou. Pri Googlovaní informácií o tejto farme ma zarazilo, že nemajú samostatnú web stránku, čo je veľká škoda.

Kde ich nájdete: Odbočka za Stupavou na biofarmu a je dosť nenápadná, treba sústredene sledovať značenie. Prekvapilo nás množstvo návštevníkov a to, že kúsok za Bratislavou sme sa ocitli v lone panenskej prírody. V areáli bez vstupného sme našli veľmi nápadité detské ihrisko so šmýkačkami a trampolínou. Potom, ako sa naša dcéra dostatočne vyšantila, sme sa vybrali za zvieratkami. Boli tam kone, ovce, kozy a psy. Kolorit areálu dotvárali sochy z dreva a koč, ktoré mu dodávali pravý Slovenský ráz.

Čo ponúkajú: Návštevníci si mohli po tom, ako si vystáli dlhý rad, zakúpiť rôzne BIO mliekarenské výrobky. My sme si kúpili bryndzu a syrové korbáčiky a musím povedať, že boli oveľa lepšie a mali výraznejšiu chuť ako tie, ktoré poznáme bežne z obchodov. Kúsok za obchodíkom sme našli pieskovisko aj s hračkami, čo považujem za skvelý nápad, pretože vziať si hračky z domu by nás určite nenapadlo.

Vedľa pieskoviska nájdete reštauráciu. Musím povedať, že ceny boli naozaj veľmi vysoké. My sme jesť tam nemali v pláne, ale kávičku sme si dali veľmi radi. Jedinou nevýhodou ktorú sme na reštaurácií aj na biofarme ako takej našli, boli veľmi otravné osy ktoré boli naozaj všade.

Tip pre všetkých návštevníkov: kočík typu golfové palice nie je do tohto terénu vhodný :o)