Február je akési zvláštne obdobie, kedy je už po Vianociach a ešte stále neprišla jar. Aby som si vyzdobila aspoň trochu obývačku, rozhodla som sa pre Valentínsku dekoráciu, i keď tento sviatok veľmi nemusím, pretože si doma prejavujeme lásku počas celého roka. No a keďže som nevedela, v akej farbe by mala byť v tomto období domáca dekorácia, vybrala som si červeno-bielu. Posúďte sami, či sa mi to poradilo.

Budete potrebovať: vŕbové vetvičky (uprednostňujem Vŕbu Matsudovu, lebo ich má krásne krútivé), 3 ks červené obalené drôtiky (neviem, ako sa to presne volá), vata, tavná pištoľ

Postup:

Do vysokej vázy som si naaranžovala vŕbové vetvičky.

Drôtik som si rozstrihla na 3 rovnaké dĺžky. Vyformovala som každý do tvaru srdiečka.

Pomocou tavnej pištole som konce srdiečka spojila dokopy. Vzniklo mi 9 srdiečok, ktoré som rovnomerne rozmiestnila na vetvičky.

Z vaty som si vytvarovala malé chumáčiky, ktoré som pomocou tavnej pištole nalepila na konáriky.

No a aby som mala nejakú dekoráciu na stole, dala som si v kvetinárstve na základe mojich pokynov spraviť takúto vázičkovú kytičku. Chcela som, aby bola v rovnakom tóne ako dekorácia vo váze. A ešte malý typ: ak máte sklenú vázu a nechcete, aby vam bolo vidieť stonky kvetov, vysypte do vázy dekoračný piesok. Ak nemáte poruke, môže to byť aj napr. hrubá múka, ako som použila ja. Samozrejme že sa to môže použiť len na suché väzby.