valentinka.jpgAk ste veľká romantička a chcete svojmu milému alebo manželovi povedať, že ho veľmi ľúbite, pripravte mu malé srdiečkové vrecúško s odkazom a dajte mu ho ráno v deň sv. Valentína na miesto, kde sa určite pozrie (napr. do peňaženky). Ako takéto srdiečko zhotovíte?

Čo na to potrebujete: červený výkres, farebný výkres (srdiečkový), biely výkres, nožnice, ceruzka, pravítko, lepidlo, zlatá alebo strieborná fixka

Ako na to:

valentinka1.jpg

1. Z červeného výkresu si vystrihnite obdĺžnik rozmerov 19 x 6 cm. Preložte ho po dĺžke na polovicu.
valentinka2.jpg

2. Zastrihnite vrchnú časť do oblúčika.
valentinka3.jpg

3. Rozstrihnite obdĺžnik na zahnutej strane na polovicu do výšky 6 cm.
valentinka4.jpg

4. Pripravte si rovnakým spôsobom aj druhú polovicu srdiečka z farebného papiera. Body 1-3 opakujte. Srdiečko podľa obrázku poprepletajte. Vytvorí sa tým taštička.
valentinka5.jpg

5. Ak chcete skúsiť zložitejší tvar, tak rozstrihnite obe polovičky srdiečka ešte na ďalšie dve časti. Vtedy si pomôžte tak, že každú druhú nožičku rozstrihnite v strede. Poprepletajte nožičky pomedzi seba. Odstávajúce nožičky prilepte ku kostre.
valentinka.jpg

6. Z bieleho výkresu si vystrihnite srdiečko o trochu menšie ako je hotová taštička. Napíšte naň striebornou alebo zlatou fixou text, vložte do taštičky a darujte svojmu milému.