Ak by niekto chcel byť na svojej svadbe originálny a vytvoriť si niečo vlastnými rukami, ponúkam vám jednoduchý návod na zhotovenie vlastnoručne robených pierok. Ja som sa pre takúto alternatívu rozhodla, keď som v obchode zistila, že jedno obyčajné pierko stojí aj 15,- Sk, zdobenejšie pierka aj viac a ani sa mi nepáčili. Ak ich potrebuje aspoň 30, tak to stojí za to, spraviť si ich vlastnoručne.

Ako na to?

  1. Kúpte si kytičky bielych kvetov, záleží na tom, koľko kvietkov so stonkami je na jednom kvete a koľkým mužom budete pierka pripínať. Stonky by mali byť dlhé aspoň 5 cm, keď ich odstrihnete. Môžu to byť akékoľvek kvety, ak budete mať kyticu tulipánov, zaujímavo budú pôsobiť aj biele tulipány pre družbov.
  2. Z bieleho tylu si vystrihnite kruh s priemerom 10cm. Kruh rozstrihnite na 4 rovnaké časti.
  3. Natrhajte si krušpán. Ak sa vydávate v období, keď vyrastajú nové výhonky (sú svetlejšej farby), poobtrhajte ich, pretože počas svadby by zvädli a nevyzeralo by to pekne.
  4. Nastrihajte si z tenkej bielej stužky šnúrky dĺžky cca 7 cm.
  5. Teraz zoberte vejárik z tylu, pred vejár umiestnite vetvičku krušpánu, na to položte vetvičku s kvietkom a celé to previažte stužkou a vytvorte mašličku. Všetko upravte, aby to malo pekný tvar a potom už len družička popripína pierka mužom pomocou pripínačiek.
  6. Nezabudnite, že pre otcov a starejšieho potrebujete spraviť bohatšie pierka, takisto aj stužky musia byť hrubšie a dlhšie .