Chystá niekto vo vašom okolí svadbu a chcete mu poslať vlastnoručne vyrobený svadobný telegram? Nie je nič jednoduchšie. Papierníctva v súčasnosti ponúkajú veľké množstvo materiálov, z ktorých sa dajú vyrobiť rôzne motívy pohľadníc. Poďte sa inšpirovať.

svadobny.jpgNa prvý telegram budete potrebovať: tvrdý biely výkres A4, reliéfny biely papier s vytlačenými srdiečkami, ozdobný papier s vtkanými zlatými vlasmi (svetlo modrý podklad), zlaté gélové trblietavé pero, lepidlo, nožnice
Ako na to: Výkres si po šírke preložte na polovicu a dobre pritlačte. Z ozdobného papiera si vytrhávaním oddeľte obdĺžnik. Bude to vyzerať zaujímavejšie ako odstrihnuté. Z reliéfneho papiera si vystrihnite dve rovnako veľké srdiečka. Podľa obrázku najprv ozdobný papier prilepte na biely výkres a potom umiestnite srdiečka. Zlatým gélovým perom obkreslite kontúry srdiečok a napíšte nápis “Novomanželom”. Nechajte schnúť aspoň 3 hodiny, aby pero uschlo. Potom už stačí dovnútra napísať text a blahoželanie vložiť do obálky.

svadobny1.jpgNa druhý telegram budete potrebovať: tvrdý biely výkres A4, zlatý papier, reliéfny biely papier s vytlačenými srdiečkami, zlatá tenká niť, zlaté gélové trblietavé pero, biela čipkovaná lemovka, lepidlo, nožnice, nožnice s vlnovkovým vzorom
Ako na to: Výkres si po šírke preložte na polovicu a dobre pritlačte. Zo zlatého papiera si vystrihnite obdĺžnik o trochu menší ako bude veľkosť blahoželania. Z reliéfneho papiera si vystrihnite pomocou vlnkovaných nižníc dve rovnako veľké srdiečka. Najprv si na zlatý papier prilepte bielu čipku na vrchnú a spodnú časť a papier prilepte na biely výkres. Polovicu srdiečok oviňte zlatou niťou. Bude sa vám to robiť dobre, pretože vlnky dobre držia nite. Na zadnej strane konce nite dobre prilepte. Potom srdiečka umiestnite na zlatý papier. Zlatým gélovým perom spravte oblúčiky po bokoch zlatého papiera. Nechajte schnúť aspoň 3 hodiny, aby pero uschlo. Potom už stačí dovnútra napísať text a blahoželanie vložiť do obálky.