p2147480Wafle milujem už straaašne dlho. Keď ideme na nejaký jarmok, alebo do Východnej na tradičné folklórne slávnosti, vždy hľadám stánok, kde predávajú gofri. Aj teraz priam cítim vo vzduchu tú perfektnú vôňu a chrumkavú chuť. V posledných rokoch sa ale predajcovia trošku pokazili – namiesto vlastnoručne robených gofri predávajú polotovary, príchuťami šetria a šľahačka už tiež nie je to čo bývala. Našťastie mám kamarátku, ktorá mi požičala waflovač a doma som si ich mohla spraviť koľko som chcela a zopár spravených som si tiež odložila do mrazničky na “horšie časy”.

Čo budete potrebovať: 4 vajcia, 1/2ČL soli, 20g kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 hrnčeky polohrubej múky, 2 hrnčeky mlieka, 1/2 kypriaceho prášku, 3 PL oleja

Postup: všetky suroviny dajte do nádoby a dobre premiešajte. Nechajte chvíľku odstáť, aby kypriaci prášok začal reagovať a potom začnite vo waflovači robiť jednotlivé placky. Ozdobte práškovým cukrom a roztopenou čokoládou, alebo šľahačkou, ovocím, alebo čo máte radi. A ako som spomenula vyššie, po vychladnutí si ich môžete dať do mikroténového sáčku a odložiť do mrazničky. Po vybratí sú raz-dva rozmrazené.