Prinášame vám rýchle a účinné tipy, pomocou ktorých sa zbavíte občas nevábnych výparov a zároveň si vychutnáte jedlo v pohodlí vášho domova.

Foto: pixabay_ayindeabdulmajeed44

Máte dvere do kuchyne?

Na úvod veľmi jednoduchá rada - zatvorte ich. Vďaka tomu zachytíte pachy
z varenia vo vašej kuchyni, čím zabránite ich šíreniu do ostatných miestností.

Počas varenia otvorte okná v kuchyni

Zabránite tak vniknutiu pachov do miestnosti. Možno sa vám to nezdá, ale všetko od vlasov až po steny nasáva vône. Čím lepšie vetranie a prúdenie vzduchu
zabezpečíte, tým menej pachov z jedla bude neskôr prenikať do vašej domácnosti.

Odsávač pár nad sporákom

Tento výborný pomocník vám tiež dokáže zabezpečiť, že pachy z kuchyne rýchlejšie vymiznú.

Foto: pixabay_renateko

Riad rýchlo umyte saponátom

Nečakajte! Umývanie riadov si nenechávajte na neskôr. Použite saponát s vôňou a nepríjemné pachy nemajú šancu.

Foto: pixabay_Rewrite27

Stavte na ocot


Ocot je dokonalý neutralizátor zápachu. Skúste položiť misku s octom počas varenia vedľa sporáka, aby ste eliminovali silné pachy.

Pomôže aj sóda bikarbóna


Jedlá sóda je ďalším neutralizátorom zápachu. Tiež pôsobí absorpčne, dokonca nasáva pachy priamo zo vzduchu. Stačí, keď nechajte misku jedlej sódy cez noc vo vašej kuchyni a výsledok na seba nenechá dlho čakať.

Vyčleňte si dosku na cibuľu

Aby ste zabránili pretrvávaniu pachov, odporúčame vyčleniť si samostatnú dosku na krájanie špeciálne pre cibuľu a bylinky (napríklad cesnak, cibuľovú cibuľku, šalotku, pór a pažítku). Aj to pomôže zabrániť tomu, aby cibuľové a iné chute prenikli do ďalších potravín, ktoré by ste krájali na tej istej doske.

Foto: pexels-mali-maeder

Sila vonných sviečok


Svoj domov môžete rozvoniať aj použitím vonných sviečok.

Varte vonku

Ak to počasie dovolí, vytiahnite gril a navarte si mimo domu. Namiesto toho, aby ste hromadili pachy z varenia v kuchyni, prevoňajte váš dvor.

Foto: pexels-lukas

Metóda lyžičky

Ešte jedna rada na záver: Ako sa môžete zbaviť cibuľového zápachu z rúk po krájaní cibule? Vyskúšajte metódu lyžičky. Pretierajte si ruky lyžičkou alebo vidličkou z nehrdzavejúcej ocele pod studenou tečúcou vodou asi 10 sekúnd a sledujte, ako tento zápach zmizne. Síra z cibule (ktorá im dáva ich charakteristickú vôňu) sa naviaže na kov a zanechá vaše ruky bez zápachu. Znie to možno
trošku zvláštne, ale skutočne to funguje.


Zdroj: Banish Onion Smell From Your Hands And Home With These Tips (homemadesimple.com); Foto: Pixabay, Pexels; Titulné foto: Pixabay/Bru-nO