DSCF2090Poznáte už na Slovensku všetky ZOOlogické záhrady? Čo tak vybrať sa za naše hranice na Moravu? Možno to už tento rok nestihnete, ale budúci rok by ste si nemali újsť túto príležitosť. My sme tam boli tento rok a neľutujeme naše rozhodnutie. Boli sme veľmi milo prekvapení a určite sa tam ešte vrátime. Čím nás ZOO zaujala?

DSCF2093Zlínska zoologická záhrada je najnavštevovanejším turistickým miestom celej Moravy. Každoročne k nim zavíta takmer pol milióna návštěvníkov. V rámci 15 českých zoo im v návštevnosti patrí druhé miesto. ZOO je situovaná do podhorského prostredia, je rozľahlá, rozčlenená podľa kontinentov. Krásne počas prehliadky prechádzate jednotlivými kontinentmi, takže pri každom kontinente môžete vidieť zvieratá, ktoré na nich žijú. Dokonca aj stánky s občerstvením sú prispôsobené architektúrou kontinentov, čo mne osobne veľmi lahodilo oku, ak to porovnám s množstvami nevkusných stánkov napr. v Bojnickej ZOO, ktorých je tam príliš veľa a pôsobia rušivo medzi expozíciami.

DSCF2166Veľmi sa nám páčili teráriá a tropikáriá, kde pomedzi nás poskakovali opice, lietali vtáky, dokonca pri kontinente Austrália boli na pár centimetrov od nás kengury, ktoré sa popri nás kŕmili.

 

 

DSCF2180

 

 

 

 

DSCF2147DSCF2144

 

 

 

 

DSCF2158

 

 

 

DSCF2164

 

 

 

Bližšie informácie o ZOO nájdete na ich stránke: http://www.zoozlin.eu