Máte firmu a pýtate sa, prečo by ste mali investovať do certifikátu bezpečnosti ISO 45001? Míňanie peňazí na systém riadenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci nie je zbytočné dokonca ani v tom prípade, ak dodržiavate zákony o ochrane zdravia a bezpečnosti.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ktoré výhody tohto certifikátu vám to potvrdia.

Vyhnete sa porušeniu zákona

Jednou z najdôležitejších výhod, ktoré možno odvodiť z implementácie systému manažérstva BOZP podľa požiadaviek dôležitého ISO 45001 certifikátu, je poskytnúť kompletný rámec na identifikáciu, monitorovanie a dodržiavanie všetkých rôznych právnych, regulačných a zmluvných požiadaviek, ktoré sa vzťahujú na procesy spoločnosti.

Tento systém je tu na to, aby vám pomohol udržať súlad s predpismi, čo môže nielen pomôcť predchádzať zraneniam zamestnancov, ale aj predísť nákladným pokutám za nedodržiavanie predpisov.

Zvyšuje dôveryhodnosť a imidž spoločnosti

Pre úspešné vedenie firmy je veľmi dôležité správne vedenie účtovníctva. Bez zaistenia bezpečnosti pri práci by však nemalo zmysel. Aj keď vaše zmluvy nemusia obsahovať požiadavku na systém riadenia BOZP, mnohým zákazníkom sa uľaví, keď vedia, že dodávateľ má dobrú kontrolu nad zdravím a bezpečnosťou ich pracoviska.

Pre zákazníka to môže znamenať, že má oveľa nižšie riziko omeškania pri prijímaní hardvéru v dôsledku nehôd a zranení, ktoré môžu zastaviť výrobu rovnako ako ublížiť pracovníkom. V skutočnosti možno v niektorých jurisdikciách dokonca znížiť zákonné pokuty, ak sa zistí, že spoločnosť má fungujúci systém riadenia BOZP, pretože to poukazuje na obavy o predchádzanie úrazom a nedodržiavanie právnych predpisov.

Môže znížiť fluktuáciu zamestnancov

Ak ste známy ako zamestnávateľ, ktorému záleží na bezpečnom pracovnom prostredí, vaši zamestnanci budú chcieť u vás zostať, pretože môžu nielen ťažiť z dokonalého prostredia bezpečnosti, ale ho tiež môžu zlepšiť.

A pretože dobre vyškolení zamestnanci sú vašou najväčšou devízou, môže to byť aj veľká úspora nákladov. Koniec koncov, udržať si zamestnancov je lacnejšie ako najímať a školiť nových.

Zlepšuje procesy

Nepretržité zlepšovanie je neoddeliteľnou súčasťou ISO 45001, ktoré môže byť zároveň použité na pomoc vašej organizácii pri zlepšovaní jej vlastných procesov. Zapojením svojich ľudí do zlepšovania procesov môžete navyše nájsť úspory nielen v oblasti zdravia a bezpečnosti, ale aj v čase a zdrojoch potrebných na vykonanie práce.

Ak teda potrebujete uspieť a na trhu získať dobré miesto, poistite si bezpečnosť práce a zamestnancov správnou ISO normou. Získate tým obrovské množstvo výhod.

(A/PR), zdroj obrázka:Panchenko Vladimir/Shutterstock.com