Počuli ste už o upratovaní pomocou jedla? Nech už to znie akokoľvek zvláštne, potraviny a potravinárske výrobky majú všestranné využitie. Inšpirujte sa niekoľkými zaujímavými tipmi.

Citrón, soľ a ich dezinfekčné účinky

Citrónová šťava pomáha v boji s baktériami, ako aj s najrôznejšími pachmi. V kombinácii so soľou, ktorá čistí povrchy, sú silným duom. Výborne nimi za pár sekúnd vyčistíte a dezinfikujete napríklad dosky na krájanie jedla. Vrstvu soli stačí nasypať na povrch a vydrhnúť ho pomocou polovice citróna. Pred opätovným použitím treba dosku dobre opláchnuť a nechať ju poriadne vyschnúť.

Foto: Pixabay/Ogutier

Cibuľa zatočí s mastnotou

Grilovačka s priateľmi má vždy úspech, no do upratovania v nasledujúci deň sa už nikomu veľmi nechce. S roštom vášho grilu si hravo poradí obyčajná cibuľa. Stačí napichnúť polovicu tejto zeleniny na koniec grilovacej vidličky a odrezanou časťou potrieť špinavé miesta na rozhorúčenom rošte.

Foto: Pixabay/Shutterbug75

Lesk dosiahnutý banánmi

Nepotrebujete drahé krémy na to, aby ste si nalakovali topánky. Krásny lesk dosiahnete aj pomocou banánovej šupky. Obuv stačí pretrieť jej vnútornou stranou a potom ešte pretrieť suchou mäkkou handričkou.

Arašidové maslo v boji proti nálepkám

Ak vás vytáčajú zvyšky nálepiek na povrchoch, máme pre vás dobrú správu. Arašidové maslo vám môže pomôcť navždy sa zbaviť tohto problému. Stačí natrieť hrubšiu vrstvu tejto pochúťky na neodlepiteľnú nálepku a nechať pôsobiť niekoľko hodín. Tuk, ktorý arašidové maslo obsahuje, rozpustí lepidlo a zvyšky nálepky dokážete jednoducho zotrieť.

Foto: Pixabay/stevepb 

Čistá toaleta vďaka Coca Cole

O zázračných vlastnostiach koly už počul hádam každý. Ale vedeli ste, že s ňou vyčistíte aj toaletu? Je účinná predovšetkým na odolné škvtny. Nalejte plechovku tohoto sladeného nápoja do záchodovej misy a nechajte pár hodín pôsobiť. Následne povrch poriadne vydrhnite kefou. Vaša toaleta bude lesklá a čistá.

Zdroj: 11 Household Items You Can Clean With Food (onegoodthingbyjillee.com),  Foto: Pixabay