Po prečítaní nášho článku zistíte, že nielen káva, ale aj kávový odpad
vám vedia pomôcť v kuchyni, záhrade či pri starostlivosti o seba.

Foto: Pixabay/Couleur

Spravte si vašu obľúbenú kávu a spoločne s nami objavte jej ďalšie využitie:

Farbenie vlasov


Ak ste brunetka, kávu môžete použiť ako zvýrazňovač farby vlasov. Urobte si silnú kávu, počkajte, kým vychladne a vmasírujte ju do vlasov. Nechajte ju chvíľku pôsobiť a vlasy umyte. Vďaka káve vaše vlasy stmavnú a získajú lesk.

Foto: Pixabay_estall

Kávový peeling


Ak si chcete pripraviť svoj vlastný peeling, siahnite po káve. Alebo skôr po kávovej usadenine. Zmiešajte ju s teplou vodou alebo s kokosovým olejom a s touto zmesou si vyčistite pleť. Odstránenie odumretých kožných buniek pomocou peelingu zlepší vzhľad vašej pokožky.

Čistenie chladničky


Plesnivá zelenina či zapáchajúci syr môžu spôsobiť, že vaša chladnička bude nepríjemne zapáchať. Pachov sa môžete zbaviť vďaka kávovej usadenine. Naplňte niekoľko misiek použitou kávovou usadeninou a položte ich cez noc na police chladničky. Ráno vás bude čakať chladnička bez zápachu.

Foto: Pixabay/difisher

Hnojivo pre záhradu


Kávový grunt vám poslúži aj v záhrade ako hnojivo. Môžete ho pridať do kvetináčov a obohatiť zeminu. Avšak máme pre vás aj ďalší skvelý tip – zmiešajte kávovú usadeninu so semienkami mrkvy, čím im dodáte dávku živín a podporíte rast mrkvy.

Foto: Pixabay/Antranias

Prírodný odpudzovač mravcov a slimákov


Chcete sa zbaviť mravcov vo vašej domácnosti, ale nechcete im ublížiť? Stačí, ak posypete kávovou usadeninou miesto, odkiaľ k vám vchádzajú. Káva totiž mravce odpudzuje. Môžete ju využiť aj pri boji so slimákmi v záhrade.

Maľovanie kávou

Minula sa vám hnedá farba? Alebo máte chuť pri maľovaní experimentovať? Vyskúšajte kávovú farbu! Je to veľmi jednoduché – stačí zmiešať kávu s vodou. Ak chcete získať rôzne tóny, meňte množstvo vody (napr. pre intenzívnejšiu farbu použite menej vody).

Foto: Pexels-em-hopper

Zdroj: 21 Curious Uses For Coffee (That Are TRULY Wonderful!) (experthometips.com), Foto: Pixabay, Pexels, Titulné foto: Pixabay/Pexels