Hromadenie jedla v kuchynskom dreze môže spôsobiť rast baktérií a plesní, čo ešte viac zvyšuje zápach drezu. Mastnota a olej dokážu tiež narobiť poriadne starosti. Prečítajte si, čo funguje v týchto prípadoch.

Foto: Pixabay/Semevent

Ako na upchatý a zapáchajúci kuchynský drez?


V prvom rade drez poriadne vyčistite. Umývadlo upchajte zátkou, napusťte doň veľmi horúcu vodu a pridajte saponát na riad. Drez precízne vydrhnite, nezabudnite ani na batériu a okolie.

Ak zápach stále pretrváva, zamerajte sa na odtok. Skontrolujte, či v odtoku alebo odpadovom koši neuviazli čiastočky jedla. V rýchlovarnej kanvici alebo na sporáku zohrejte vodu a pomaly ju nalejte
do odtoku. Vďaka tomu prípadné usadeniny zmäknú. Do vody môžete pridať aj vhodný čistiaci prostriedok.

Foto: pexels-max-rahubovskiy

Ako vyčistiť zapáchajúci odtok v kúpeľni?


Najprv dajte do poriadku umývadlo a jeho okolie. Utrite všetky škvrny od zubnej pasty či make-upu. Skontrolujte, či v odtoku nie sú nečistoty. Ak áno, odstráňte ich. V ďalšom kroku odtok vypláchnite takmer vriacou vodou a saponátom na riad.
Máte zapáchajúci odtok v nepoužívanej miestnosti?

Ak pociťujete invazívne pachy napríklad v málo používanej kúpeľni, váš problém môže byť jednoduchý: vyparila sa voda v rúrke pod umývadlom. Tá by mala obsahovať malé množstvo vody, ktorá bráni kanalizačným plynom presakovať do vášho domova. Všetko, čo musíte urobiť, je na niekoľko minút pustiť vodu do umývadla alebo sprchy a problém by sa mal vyriešiť!

Zabráňte návratu smradľavého odtoku


Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť budúcim upchatiam a pretrvávajúcim podivným zápachom, je prevencia. Odporúčame zaradiť čistenie odtokov do vášho bežného upratovania.

Ešte jedna rada na záver: do kuchynského odtoku nelejte tuk, tým by ste si zavarili ešte viac.

Zdroj: Why Your Drain Smells And How To Fix It Fast (homemadesimple.com)
Foto: Pexels, Pixabay, Titulné foto: Pexels/karolina-grabowska