Zima sa s nami nemazná. Mráz nám vyštípe líca a potom sa ponáhľame do teplého, vykúreného domu, či bytu, čo našej pokožke vonkoncom neprospieva. Ako sa máme v zime správne starať o pokožku?

Hydratácia nestačí. Pleť rozhodne musíme hydratovať, no len to v zime nestačí. Do starostlivosti o pleť je potrebné zaradiť aj výživnú zložku. Večer po dôkladnom odlíčení pleť ošetrite hydratačným sérom a po ňom naneste hydratačný krém. Ráno pred odchodom z domu naneste na vlhkú pleť kvapku pleťového oleja a následne mastnejší, vyživujúci krém. Tvár pred nanesením oleja môžete orosiť napr. ružovou vodou.

Nezabúdajte na pery a ruky. Pery pri každom pobyte vonku ošetrite tyčinkou na starostlivosť o pery. Rovnako aj ruky chvíľku predtým, ako na ne nanesiete rukavice, ošetrite krémom.

Lyžovačka bez SPF? Nie! Na lyžovačku a pobyt v horách si aj v zime pribaľte krém s ochranným faktorom minimálne 30 a nanášajte ho vždy pred odchodom na svah.

Telo ako v bavlnke. Možno patríte medzi tých, ktorí sú v zime viac uzimení a častejšie si doprajú teplý kúpeľ. Pri kúpeli v zime dbajte vždy na niekoľko zásad:

  1. Nikdy nechoďte do vane rovno z vonku. Dajte organizmu aspoň pol hodinu na adaptáciu v izbovej teplote pri prechode zo zimy do tepla.
  2. Voda by nemala byť horúca, ale príjemne teplá.
  3. Pokožku tela si po kúpeli ošetrite hydratačným, alebo mastným telovým mliekom, podľa typu pokožky.

Pekné zimné dni prajeme :-)

Obrázky zdroj: pixabay.com