Včera večer som si spokojne pri televízii lúskala burské oriešky a rozmýšľala, ako najlepšie zrealizovať jeden dávny pekný tip na Adventný kalendár. Ak sa správne pamätám, bol uvedený pred niekoľkými rokmi na babatku.sk. Išlo v ňom o to, že namiesto sladkostí v ňom boli ukryté drobné prekvapenia.

Poďme teda na to: Potrebujete pevné nervy, burské oriešky, červený filc, vatu, nožničky, ihlu a niť, lepidlo, kalendár, papier a pero, fixku.
Potom si rozmyslite prekvapenia a najlepšie, ak si ich hneď zaznačíte i do kalendára. Budete mať aspoň istotu, že nič nepopletiete.
Prekvapenia si každý upraví podľa vlastných ratolestí. Ja som použila napr. nasledovné:
13.decembra bude sobota, tak som pod číslo 13 uložila prekvapenie: dnes pôjdeme do ZOO
2.dec. je utorok, to nemáme žiadne krúžky, takže pod číslom 2 je: dnes si môžeš pozvať niektorého z kamarátov
6.dec. je Mikuláš, takže som prenechala prekvapenie naňho a pod č.6 vpisala: dnes ťa prekvapí Mikuláš
Niektorý iný deň pôjdeme na vianočné trhy, atď.
Môžete použiť vlastné nápady, ale nezabudnite ich zosúladiť s kalendárom a vašimi zvyšnými plánmi.

Teraz treba rozlúskať 24 burákov a to veľmi pozorne a s citom v rukách. Na papierik veľkosti oriešku som napísala zvolené prekvapenie, uložila ho dovnútra škrupiny a uzavrela ju.
Fixkou som nakreslila oči a na spodok prilepila bradu z vaty.
K jej vrchu som následne priložila červený filc a odhadom vystrihla kus potrebný na čiapku. Ten som potom prilepila a zozadu ešte zošila napevno, aby sa škrupina s lístočkom neotvorila. Do vrchu čiapky som vsunula vatu ako brmbolec a nakoniec pretiahla ihlu s niťou cez neho, aby som mala Mikulášika za čo zavesiť. Nakoniec som fixkou na čiapku napísala presné číslo, to aby sa mi prekvapenia nepoplietli.
A Mikulášikov zavesíme do Michaelovej izby na našu celoročnú dekoráciu. Je to kus konáru, ktorý sme našli pri prechádzke lesom. Dá sa použiť na všetky ročné obdobia. Teraz na ňom visí snehuliak, vrana a Mikulášikovia, cez leto motýle, vtáčiky, kvietky, na jeseň pestrofarebné listy atď.