30162196Školský rok nám začal pred necelými troma mesiacmi a syn prišiel domov už s troma deravými rifľami. Je to chlapec, nič s tým nenarobím, horšie ale je, ako sa s tým popasovať, aby som nemusela kupovať nové nohavice, pretože tieto sú v podstate nositeľné, až na tie diery na kolenách. A zase bolo nutné opraviť diery tak, aby syn nohavice obliekol. A tak som sa pýtala, hľadala, až som našla niečo, čo som potom aj ja zrealizovala doma.

30162198Prvé rifle som riešila formou vyrobenia monsterskej príšerky. Dieru som zväčšila na otvor úst, najprv som si to predkreslila ceruzkou a potom som to vystrihla. Z ružového filcu som si vystrihla ústa väčšie ako je otvor na rifliach. Vystrihnite si rovnaký rozmer aj z pevnej rifľoviny. Z bieleho filcu si vystrihnite dva obdĺžničky, ktoré budú budúce zuby monsterky. Tie bielou bavlnkou prišite ručne k ružovému filcu. Látku s filcom vložte pod otvor, prišpendlite si látky dokopy a ozdobným vyšívaním prišite dokopy. Dávajte pozor, aby ste všetky látky zošívali spolu. Z bieleho filcu si vystrihnite dva kruhy na oči, prišite k nim dva čierne gombíky a tiež oči ozdobne prišite k rifliam. Záplata je hotová.

30162199Druhú záplatu som robila podobne, len som si z počítače vytlačila motív hviezdičky, dostatočne veľký na záplatu ten som preniesla na koleno, obkreslila som ho a vystrihla. Podšila som to znovu pevnou látkou so žltým flisom a olemovala bordovou bavlnkou.

30162197Tretiu dieru som zaplátala tak, že som si najprv musela rozpárať bočnú stranu nohavice, dierku som viac rozstrapkala pomocou nožničiek, aby vynikla spodná károvaná látka. Tú som si prichytila o rifle špendlíkmi a potom som to na šijacom stroji obšila cikcakovým stehom. Nohavicu som znovu zošila z vnútornej strany.