Máme za sebou viac ako mesiac odvtedy, čo sa na Slovensku vyriekli tisícky predsavzatí. Zaujíma vás, ktoré predsavzatia je najčastejšie? Zrejme to nie je žiadnym prekvapením, ale ľudia si najčastejšie dávajú ako novoročný cieľ schudnúť. A práve v tomto období sú dve skupiny ľudí – tí, ktorí sa do toho zahryzli ešte viac a tí, ktorí to už vzdali alebo postupne vzdávajú. Pridajte sa k tým, ktorí to dotiahnu do úspešného konca. Nie je to až také náročné, ako sa na prvý pohľad zdá. Ako na rýchle chudnutie a čoho by ste sa mali držať?

Podpora a povzbudenie sú dôležité

Poznáte to, vy si niečo zakážete a zrazu všade vidíte, ako si každý vychutnáva koláče, hamburgery či mliečnu čokoládu. Nedajte sa zlomiť a vydržte. V tomto vám veľmi pomôže, ak sa do chudnutia pustíte s dobrou kamarátkou. Navzájom sa budete podporovať, povzbudzovať a zároveň si môžete urobiť neoficiálnu súťaž o to, ktorej sa darí chudnúť lepšie. A poznáte to, ľudská súťaživosť je obrovská hybná sila.

Upravte si jedálniček

Schudnúť sa dá aj bez toho, aby ste na jedálničku niečo zmenili. Ale pozor, je to oveľa ťažšie. Prečo? Pretože základným pravidlom pre chudnutie je, že musíte za deň spáliť viac energie, ako jej prijmete. Takže aj keby ste denne zjedli tri kilá čokolády, môžete schudnúť, no museli by ste vydať viac energie, koľko jej obsahovala čokoláda. A to by bolo nesmierne náročne, ešte komplikovanejšie ako plávať proti prúdu. Preto znížte príjem sacharidov a chudnutie vám pôjde jednoduchšie.

Cvičte a hýbte sa

Základom je vykonávať akúkoľvek aktivity, pri ktorej spaľujete energiu. Takto budete chudnúť, aj keď zmeny jedálnička nebudú nejaké drastické. Najlepšie, čo môžete urobiť, je, že si obujete svoje dámske bežecké topánky a pôjdete urobiť nejaké tie prvé kilometre. Nielenže si precvičíte každý sval na tele a vyčistíte si hlavu, ale behanie je skvelé ako prevencia proti depresii a posilňuje váš srdcovo-cievny systém.

Doprajte si poriadny oddych

Len cvičenie, behanie a odopieranie si obľúbených jedál nie je správne. Relax a poriadny oddych je veľmi dôležitý, doprajte si wellness pobyt v Maďarsku, saunu alebo akúkoľvek regeneráciu, ktorú máte rady. Tiež si môžete urobiť raz do mesiaca cheat day, to znamená, že zjete všetko, na čo máte chuť. Je to skvelá vzpruha pre vašu psychiku, aby ste to vydržali do úspešného konca. A aj vydržíte!