Existuje mnoho typov zapustených bazénov, každý má iné prednosti a výhody, ktoré je dôležité pred samotnou kúpou zvážiť.

Keramický bazén je vhodný do akéhokoľvek počasia

A ešte k tomu vás vyjde menej ako ostatné typy bazénov – nižšie náklady zabezpečuje montáž bez betónovej základovej dosky. To však nie je všetko, poteší aj protišmyková úprava schodov a dna bazéna. Keramické bazény sú dokonca 100% odolné proti presakovaniu vody a tiež chránené pred UV žiarením. Ak by sa vám zažiadalo mať vo vašom keramickom bazéne slanú úpravu vody, nie je to žiaden problém, je na to prispôsobený, podobne ako na poveternostné podmienky stredoeurópskej klímy.

Laminátový bazén s elegantným, hladkým dizajnom

Ak si chcete vybrať kúsok, ktorý je vyrábaný ako celistvý kus a jeho povrch tak nie je narušený žiadnymi spojmi ani špárami, stavte na laminátový bazén. Pôsobí mimoriadne elegantne, a celkový dojem môžete ešte vylepšiť farbou podľa vlastného výberu.Tento typ bazénu má životnosť desiatky rokov, a vďaka širokému límcu je jeho montáž značne zjednodušená oproti ostatným typom. Materiál, z ktorého je vyrobený, neoxiduje a je tepelne i tvarovo stály. Laminátový bazén môžete oživiť integrovaným schodiskom, ktoré bude obsahovať aj perličkový kúpeľ pre dokonalý relax.

Skimmerový bazén má minimálne náklady na údržbu

Medzi záhradné bazény, ktoré sa používajú v exteriéroch, patrí určite populárny skimmerový bazén. Vďaka materiálu z homogénnych kopolymérov, sa vyznačuje dlhou životnosťou bez toho, aby ste do neho museli stále “vrážať peniaze”. Udržiavacie náklady na tento typ bazéna sú vďaka vlastnostiam použitého materiálu minimálne. Užívatelia oceňujú, že sa skimmerové bazény dajú vyrobiť na želanie v akomkoľvek tvare a veľkosti. Ovál, obdĺžnik, či kruh? Výsledný bazén je vo vašej réžii. Nehovoriac o tom, že sú tieto bazény mimoriadne pevné a farebne stále, takže vám nehrozí, že sa váš azúrovo modrý bazén po rokoch premení na vyblednuté miesto na kúpanie.