Predvianočná nálada nás už zastihla v plnom prúde a aby aj Lenka dačo vytvorila a vyzdobila si tiež svoj “kútik”, zhotovili sme anjelikov. Môžete si ich zavesiť na stromček, alebo len tak položiť do nejakej dekorácie.

Čo budete potrebovať: strieborný alebo zlatý výkres, biely výkres, cestovinové mušličky, žltú vlnu, lepidlo (alebo tavnú pištoľ), farebné fixky

Ako na to:

Najprv si na výkres urobte dva veľké kruhy. Vystrihnite ich. Kruh rozdeľte na 4 rovnaké diely a povystrihujte.

Každý diel poohýbajte do kužeľa. Potom boky prilepte k sebe. Nám to lepidlom dobre nedržalo a tak som ich zliepala tavnou pištoľou. Tak budete mať spravené telíčka.

Na biely výkres si nakreslite pomocou kružidla alebo nejakého okrúhleho predmetu kruhy primerané k telíčku. Povystrihujte a namaľujte tváričky. Z vlny si nastrihajte 10cm dlhé pásy.

Na tváričku nalepte asi 4 pásy vlny na vlásky. Tváričku prilepte ku telíčku (spoj telíčka dajte dozadu). Na zadný diel telíčka prilepte mušličky, ktoré budú tvoriť krídelká. Ak chcete, z nite si spravte držiaky na anjelikov, ktoré prevlečte vrchom telíčka. Dovnútra telíčka dajte na šnúrku gorálku, aby sa šnúrka nevyvliekla.