Na to, aby ste pomohli vtáčikom, nepotrebujete nič špeciálne. Na prípravu lahodného kŕmidla totiž môžete použiť to, čo vaša kuchyňa ponúka. Ak kŕmidlo obohatíte aj o vtáčie semená, vtáčiky sa vám istotne odmenia krásnym štebotom.

Foto: Pexels/Karolina Grabowska

Čo budete potrebovať:


● Žaluďová tekvica
● Arašidové maslo
● Vtáčie semená
● Sušené čerešne
● Šnúrka alebo špagát

Ako na to?


Nožom odrežte dostatočne hrubé koliesko tekvice. Pomocou lyžičky vyškriabte dužinu zo stredu kolieska. Na jednu stranu tekvicového krúžku naneste veľké množstvo arašidového masla. Vtáčie semienka rozložte na tanier v rovnomernej vrstve a tekvicové koliesko s arašidovým maslom pevne pritlačte k vtáčím semienkam tak, aby sa naň prilepili.

Ak chcete, aby mali vtáčiky ešte väčšiu hostinu, do zmesi vtáčích semien pridajte niekoľko sušených čerešní. Na koniec prevlečte kúsok špagátu cez dieru v tekvici, zaviažte uzol a kŕmidlo zaveste napríklad na strom v záhrade. Najlepšie urobíte, keď budete mať kŕmidlo na mieste, ktoré vtáčiky hneď uvidia.

Foto: Pexels/Aaron J Hill

Ako ešte ulahodíte vtáčikom?


Pridajte zdroj vody – voda je niekedy možno ešte dôležitejšia ako jedlo. Ak chcete pomôcť vtáčikom, umiestnite blízko kŕmidla aj vodu. Nie všetky vtáky totiž jedia semená, ale všetky potrebujú čerstvú vodu.

Zasaďte slnečnice – slnečnice produkujú semená, ktoré vtáčiky jednoducho milujú.

Vyrobte vtáčiu búdku – čím viac možností prístrešia a posedenia vtáčikom ponúknete, tým bezpečnejšie sa budú cítiť vo vašom okolí.


Zdroj: Go Birdwatching In Your Backyard With This Simple DIY (onegoodthingbyjillee.com), Foto: Pixabay, Titulné foto: Pixabay/Sherry