Ak chcete vylepšiť svoj domov, ale nechcete míňať veľa peňazí, existuje množstvo vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste mu dodali nový, honosnejší vzhľad.

Prečítajte si niekoľko trikov a tipov, vďaka ktorým bude váš domov vyzerať drahšie bez toho, aby ste míňali veľa peňazí.

Zmeňte osvetlenie

Ak si chcete dopriať niečo viac, môžete nechať luxusný návrh interiéru na odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami a zaistíte si komfort na dlhé roky. Ak si to chcete vyskúšať sami, začnite osvetlením.

Nielen podľa odborníkov, ale aj z praxe je zrejmé, že pridanie moderného svietidla môže znamenať pre konkrétny priestor príjemnú zmenu. Moderné osvetlenie vytvorí ústredný bod v obývacej izbe alebo jedálni a pozdvihne priestor na vyššiu úroveň bez toho, aby ste na takúto zmenu vyčerpali celý rozpočet.

Inštalujte na okno rolety

Podobne jednoduchým riešením príjemnej a lacnej zmeny môžu byť aj kvalitné rolety na oknách. Okrem ozdoby a tienenia okna bez jeho priestorového obmedzenia získate možnosť jednoduchej regulácie prirodzeného denného svetla, takže každý kúsok zariadenia vynikne v tom správnom uhle svetla ešte viac. Bonusom tiež je, že rolety vytvoria súkromie, izolujú pred chladom alebo silným slnkom v lete a nepríjemným hlukom z ulice.

Využite silu a krásu zrkadiel

Ak ste si vyzdobili okná roletami a pevnými sieťami proti hmyzu, môžete vyskúšať ďalší dobrý spôsob.

Závesné dekoratívne zrkadlá sú veľmi jednoduchým a lacným spôsobom, ako okamžite zmeniť vzhľad každej miestnosti. Môžu nielen odrážať svetlo, ale aj zväčšovať vizuálnu plochu. A ak využijete sériu zrkadiel, môže to pôsobiť luxusnejšie. Pozor však s ich umiestnením v spálni. Tu sa držte skôr hesla, menej je viac.

Zmeniť priestor a jeho atmosféru môžete aj s pomocou farby stien, dekoratívnych doplnkov alebo kobercov. Stačí si vybrať správne riešenie a potom si už len užívať vysnívané pohodlie.

(A/PR), zdroj obrázka: zhu difeng/Shutterstock.com