DSCF4666Dnes vám napíšem pár slov o nenáročnej túre na chatu pod Chlebom. Na tejto chate som bola tento rok prvý raz, pretože priznám sa, vo Vrátnej ako takej som tiež doteraz nebola a skutočne viem, že sa tam určite vrátim, pretože je to nádherný kraj, kde je určite stále čo spoznávať.

Chata pod Chlebom je horská chata, ktorá sa nachádza v Malej Fatre. Stojí v nadmorskej výške 1423 m.n.m. pod Chlebom (1646 m.n.m.), z toho vychádza aj názov. Chata nestojí na hrebeni Malej Fatry, ale na južnej strane pod hrebeňom.

Za pekného počasia sa spred chaty ponúkajú nádherné výhľady. Za chatou je vidieť Chleb a Veľký Fatranský Kriváň. Na východ vidieť Západné Tatry a Veľký Choč, priamo pred chatou je vidieť časť hrebeňa Nízkych Tatier a Veľkú Fatru a vpravo Martinské hole.

pageMy sme sa na chatu dostali od Vrátnej po lanovke, z ktorej mali najväčšiu radosť naše deti, ale môžete sa na ňu dostať aj inými trasami (pozrite su tu.)
Keď sa dostanete do Vrátnej, musíte prejsť asi 3km cez dedinu až ku lanovke. Vyveziete sa pekne kabínkovou lanovkou a vyberiete sa od značky pekne po chodníčku cca 1/2 hodinku až ku Chate pod Chlebom. Cestička je veľmi dobre prístupná, vhodná aj na výlet s menšími deťmi, tie najmenšie odporúčam v nosiči, s kočíkom tam neprejdete. Na chate sa môžete občerstviť nápojmi, hotovými jedlami, pokochať sa okolitou prírodou a výhľadom na krásy Turčianskej kotliny.