Ak by sme chceli spočítať ženy, ktoré sú skutočne so svojou postavou spokojné, zrejme by sme vysokú matematiku ani nepotrebovali. Každá z nás má isté výhrady.

Spokojnosť však nie je nedosiahnuteľná. Presvedčili sa o tom tie, ktoré dosiahli svoju ideálnu hmotnosť. Sú to najmä tukové vankúšiky, ktoré nám spôsobujú vrásky na čele, a to doslovne. Zbavte sa teda jedného aj druhého!

Vyskúšali ste už množstvo diét, no zväčša nezaberajú, alebo sa po skončení dostavia kilá naspäť, ešte aj s nejakým tým prírastkom naviac? Niekde bude chyba, ale v čom? Jednoducho povedané, pre naše telo vždy platí, že výdaj energie musí byť vyšší ako príjem, vďaka čomu chudneme. Kľúč je v strave, ale aj v pohybe.

Väčšina diét je založených na drastických zmenách jedálnička, ktoré sa dlhodobo nedajú zvládnuť. Ak po čase začnete znova jesť normálne, telo zasa naberá a pre istotu si robí aj väčšie zásoby. Toto sa deje najmä pri prehnaných hladovkách a veľmi obmedzujúcich diétach.

Je logické, že ak chcete byť štíhla, nesmiete sa prejedať, a musíte zabudnúť na mastné a nezdravé jedlá. Váš jedálniček by preto mal pozostávať z množstva ovocia a zeleniny. Neznamená to, že síce budete jesť zdravo, no vo veľkom. Doprajte svojmu žalúdku aj oddych.

Bez pohybu to však pôjde len veľmi ťažko. Urobte si teda zo športu záľubu, nahovorte partnera, alebo kamarátky. Vaším spoločníkom sa stanú športové nohavice, ktoré budete obliekať pravidelne, aký šport si zvolíte je na Vás. Môže to byť beh, cyklistika, plávanie, ale aj návšteva fitka. Pripravte sa však na bolesti svalov a kĺbov, no tie musíte prekonať. Pomôcť môžu aj tejpovacie pásky, ktoré spevnia kritické miesta, nájdete ich na newfitshop.sk.

Úprava stravy je kľúčová. Mala by byť nielen zdravá, ale mala by Vám vyhovovať, aby ste nemali nutkanie spadnúť do starých koľají. Oceníte aj bezkofeínovú kávu.