Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Hong Kong? Exotika, mrakodrapy, vlhkosť, prístav, výkonná ekonomika, finančné trhy. Toto je Hong Kong v kocke, mesto, ktorého názov v preklade znamená Voňavý prístav. Mesto, ktoré keď chcete navštíviť, pripravte sa na najmenej 14 hodín letu. Mesto, ktoré síce patrí Číne, ale má dostatok sily, aby si vydobylo pozíciu autonómnej oblasti. Aké najväčšie lákadlá tu na vás čakajú? Ponorte sa do riadkov plných exotiky.

Mesto mrakodrapov

Keby ste sa miestnych spýtali, že odkiaľ uvidíte najtypickejší Hong Kong, poslali by vás na miesto s názvom Victoria Peak. Prečo tento názov? Pretože je pomenované po britskej kráľovnej Viktórii a Hong Kong bol do roku 1997 pod britskou nadvládou. A čo odtiaľto uvidíte? Neskutočný výhľad z výšky na mesto. Vežičky stoviek mrakodrapov, ktoré v pozadí strážia masívne hory. Miesto, kde si uvedomíte, že kúpiť si letenky do Hong Kongu bol super nápad.

Kúpte si plavbou známou loďou

Hong Kong sa rozkladá na desiatkach menších ostrovov, a preto všade kam sa pozriete, uvidíte vodu. Medzi najväčšie atrakcie, ktoré tu na vás čakajú, je plavba legendárnou loďou Star Ferry. Uvidíte najväčšie dominanty Hong Kongu, ale z inej perspektívy. Keď si to chcete naozaj vychutnať, skúste to v noci, keď si celé mesto na seba oblieklo šaty z neónu. Keď sme už pri dopravných prostriedkoch, tak okrem lode si vychutnajte cestu tradičnými hongkongskými dvojposchodovými električkami. Pripomínajú trochu londýnske doubledeckery, tiež sú červené a majú dve poschodia, ale jazdia po koľajniciach.

Poprechádzajte sa

Bola by škoda, keby ste si neurobili prechádzku štvrtým najväčším prístavom na svete. Keď budete prechádzať okolo všetkých tých obrovských nákladných lodí a ťažkých mechanizmov, budete pri nich vyzerať ako mravček. Peknú prechádzku trochu iného rázu si môžete vychutnať v záhradách Nan Lian. Ostrov zelene v strede mesta, plný kvetov, mostíkov, tradičnej čínskej architektúry a jazierok. Balzam na dušu. A nezabudnite kúpiť darček pre svojho muža, skvelým miestom na to je Temple Street, kde nájdete nočný trh. Bon Voyage.