Dekorácia
Malé balóny -tzv. vodné bomby
Penové čokoládové pusinky
Lentilky
Čokoláda na polevu

Balóny naplňte trochou vody a nafúkajte. Naplnené vodou budú stabilnejšie. Vložte ich do müsli misiek a postavte nachvíľu do chladničky.
Zatiaľ rozpustite čokoládu na vodnom kúpeli. Čajovou lyžičkou naneste vždy trochu čokolády na balón a prilepte pusinky alebo lentilky, poprípade gumených medvedíkov.
Ozdobený balón opäť vložte do chladničky (kým ho nebudete potrebovať k dekorácii).

Balónová hra
Vytvorte tím z dvoch hráčov. Medzi čelá im vložte nafúkaný balón. Na zem v miestnosti poukladajte zemiaky, kamene, kocky alebo niečo iné, prípadne vytvorte hraciu prekážkovú dráhu. Poukladané predmety musia dvojice čo najrýchlejšie pozbierať a to tak, aby im pri tom nespadol balón.


Vešanie prádla

Medzi dve stoličky, vzdialené aspoň na tri metre operadlami od seba, natiahnite dve šnúry. Na zem poukladajte novinové papiere a štipce. Súťažiace deti majú za úlohu rukami z papiera “vytrhať” zadané kusy oblečenia (môžete ich predkresliť, aby boli veľkosťou približne rovnaké) a následne ich povešať na svoje šnúry.

Kŕmenie naslepo
Jednému hráčovi zaviažte oči a postavte pred neho stoličku. Na ňu posaďte druhého hráča (najlepšie, ak ho oblečiete do maliarského plášťa a pod neho podložíte fóliu). Dieťa so zaviazanými očami musí kŕmiť dieťa sediace na stoličke, napr. ovocným šalátom, pudingom alebo jogurtom. Zaručene dobrá zábava pre publikum.