party1Kedže sa tu objavili prosby o dalšie hry pre deti, pripájam zopár možností, ako zabaviť ratolesti na nejakej akcii.  Tieto hry som si pripravila na narodeninovú oslavu nášho syna a na karneval, ktorý sa konal minulý týždeň na Slovenskej katolíckej misii v Mníchove.

Hra so štipcami
Vytvorili sme dvojice hračov. Do určitej vzdialenosti od nich sme postavili veľkú misu so štipcami na vešanie prádla. Na povel sa jeden z dvojice rozbehol k miske, vzal jeden štipec, s ním bežal ku spoluhračovi a pripevnil ho na jeho oblečenie. Bežalo sa dovtedy, kym sa štipce neminuli. A deťom to robilo veľkú radosť. Na konci vyhrala dvojica s najväčším počtom štipcov.

Triafať ceruzkou do fľaše
Túto hru ste možno i vy hrali na táboroch. Potrebujete na ňu fľaše, ceruzky a špagát. Okolo pásu priviažte hračovi špagát, na ktorého konci je priviazaná ceruzka a tá je voľne spustená dole z chrbtovej strany hráča. Dieťa sa postaví rozkročmo nad fľašu a teraz už iba musí trafiť ceruzku do jej hrdla. Menším deťom môžete dať špagát do úst, aby lepšie videli, ako či kam presne triafajú.

A ešte trochu špagátu
Na špagát priviažte lízatko či inú sladkosť. Na povel si deti vložia do úst prázdny koniec špagátu a snažia sa žuvaním dopracovať ku sladkosti.

Slamky
Najprv si na kúsky natrhajte novinový papier a tieto vložte do väčšej misky. Deťom rozdajte slamky. Na povel musia pomocou slamky v ústach premiestňovať papieriky do svojich misiek (tj papieriky prisať na slamku, ako ked pijú malinovku).

Maľovanie naslepo
Deťom zaviažte oči a nechajte ich maľovať na papier jednoduchšie objekty (dom, kvetinu) alebo pripravte dopredu obrázok napr. mačky a deti musia dokresliť oči, uši, fúzy, chvost. Papier môžete počas kreslenia nebadane posunúť či pretočiť.

Preteky v jedení
Na stoličky sme poukladali taniere s koláčom. Deti si kľakli na kolená, ruky založili za chrbát a pretekali, kto prvý zje svoju porciu bez pomoci rúk.