Je to prirodzené. Či už príchod dieťaťa na tento svet je vytúžený a dlho očakávaný, alebo ste sa s touto situáciou museli vyrovnať počas tehotenstva. Vždy dieťa prinesie do nášho života neskutočnú radosť.

Vyrovnať sa musíme, samozrejme, aj s obavami, ktorých sa nikdy nezbavíme. Pre naše dieťa tak robíme všetko a na seba často zabúdame. Prvoradé sú potreby dieťaťa, no po čase by sme mali opäť pozornosť venovať aj sami sebe. Len tak z Vás bude vyrovnaná matka, ktorá dieťaťu dá nielen veľa lásky, ale aj možnosť lepšie sa rozvíjať. Ak budete ustráchaná, prenesiete tento stres aj na samotné dieťa a určite nechcete, aby podobné pocity zažívalo aj Vaše nemluvňa.

Stresu vo svojom živote predsa zažije viac než dosť, doprajte mu teda pohodové detstvo plné bezstarostných hier. Na to si musíte nájsť aj dostatok času pre seba samú. S tým Vám môžu pomôcť nielen partner, ale aj starí rodičia. Pokojne však môžete využiť aj chvíle, keď Vaša ratolesť spokojne spinká. Doprajte si teda relax aspoň do takej miery, ako Vám to materstvo dovolí. Neriešte rozhádzané alebo pokazené hračky. Ich výber taktiež zaberie veľa času, no ak chcete dieťa uchrániť od škodlivých látok, sú jednoznačne vhodné dobre známe drevené hračky.

Váš svet sa však nemusí točiť len okolo hračiek, plienok, či detských príkrmov. Aj na vzťahu s manželom musíme popracovať. Tehotenstvo a následné materstvo má však nemalý dopad na naše telo. Aj keď s tým väčšina mužov nemá problém, my ženy sa stávame ostýchavejšie. Nedovoľte však, aby Vaša psychika narušila intimitu s manželom. Najmä ochabnuté prsia nám spôsobujú pri pohľade do zrkadla veľké starosti. S tým Vám môžu pomôcť tie správne podprsenky, ktoré dajú pekný tvar aj ochabnutému poprsiu. Ak sa však s realitou neviete zmieriť, sú možnosťou aj prsné implantáty. Prirodzená veľkosť môže vyriešiť aj Vaše starosti, viac na krajsieprsia.sk.