veľkosť 68 – 98
Ďalšia vec, ktorú pre svoje bábätko zrejme budete potrebovať, je spací vak. Je to výborná pomoc hlavne v zime, keď sa dieťatko odkopáva a obávate sa, aby neprechladlo. V lete to ani tak nevadí, však aj my sa zvykneme odkopávať, ak je príliš teplo napriek otvoreným oknám. Ale v zime toto oceníte ako výbornú pomoc s vašim čiperným dieťatkom.


Čo budete potrebovať: 1m detskej bavlnenej látky, 40cm flanelovej látky na podšívku, zips dĺžky 35cm (najlepšie umelý)

Ako na to:

predný dielzadný dielPodľa predlohy si zhotovte šablonu na sedlo.
Podľa šablony 2x vytrihnite predný a zadný diel (zadný diel si uložte na látku tak, aby ste stred nemuseli zošívať, ale prehnite látku na polovicu).
.
.
.
.
.
.
Zošite ramenné a postranné švy. Potom diely priložte k sebe lícom k lícu, prišpendlite a rukávové a krčný otvor zošite spolu. Otočte naopak, rozžehlite a rukávové otvory prešite.
.
.
.
.
.
Z bavlnenej a flanelovej látky vystrihnite rovnaké obdĺžniky s rozmermi 40 x 80 cm. Ku spodnému okraju vrchného diela prišite samostatne obe látky tak, aby okraje obdĺžnika boli na prednej časti v strede. Ak máte spodný diel trošku širší, spravte na prednej časti malé záhyby. Potom vak prevráťte vnútornou stranou dovonka a dno vaku zošite.
.
.
.
Prišite tiež samostatne vonkajšiu a vnútornú spodnú časť až po časť, kde sa bude našívať zips.
.
.
.
.
.
.
Prišite zips a obšite krčný otvor vaku.
Vak je hotový.