Počasie v posledných týždňoch väčšinu z nás zrejme nemilo prekvapilo. Aj napriek dátumu v kalendári sme sa tak museli vysporiadať s veľmi premenlivým, no najmä chladným a upršaným počasím.

Aj to je dôvodom, prečo zrejme viacerým nedochádza, že už je po lete. V podstate sme ani žiadne nemali, teda až na výnimky, niekoľko málo dní. Aspoň záver leta si teda vyžaduje dopriať nášmu telu slnko a pohodu niekde na pláži.

Dovolenka naplánovaná v týchto dňoch Vás naviac aj milo poteší vďaka výhodným cenám. Last minute dovolenky sú tak stále v kurze, i keď musíme cestovať o niečo južnejšie, aby sme si ešte plne vychutnali leto. Ak ste teda svoj oddych odkladali, práve teraz potešíte svoj rodinný rozpočet a výrazne ušetríte.

Oddych pri mori je veľmi lákavý, no zrejme nechcete pravidelne cestovať len na tie isté miesta. Nové zážitky chcú aj nové prostredie, a teda aj hotel. Práve jeho výber sa spája s obavami, a to najmä pre neistotu, aká bude skutočnosť oproti katalógu. Dnes však môžete navštíviť stránky samotných hotelov, no nájdete aj hodnotenia iných dovolenkárov. Práve tieto informácie Vás môžu ubezpečiť, že za svoje peniaze dostanete to, čo očakávate. Ak teda nemáte radi nemilé prekvapenia, hľadajte recenzie hotelov ešte pred objednaním dovolenky.

Aj keď u nás sa bez dáždnikov a teplejšieho oblečenia nezaobídeme, aj na neskorú letnú dovolenku si môžete zabaliť klasické letné oblečenie. Výbava k moru tak bude rovnaká, i keď si možno predsa len okrem plaviek a letných šiat vezmete aj dlhé nohavice, či teplejší sveter. Tie však zrejme vytiahnete až po návrate z dovolenky, no takto pripravených Vás nezaskočí ani chladnejší dovolenkový večer.

Oddych je pre naše zdravie dôležitý, preto treba využiť každú možnosť a načerpať nové sily do ďalších dní.