Kvalitné golfové palice sú alfou a omegou celého golfu. Existuje ich však také množstvo, že sa v nich jeden nemusí vyznať. Poďme si teda dnes predstaviť všetky druhy palíc, ktoré možno prídu začiatočníkovi ako zbytočné, pre dlhoročných hráčov však nepostrádateľné.

Golfové palice všeobecne delíme na palice pre dlhé rany, takzvané drevá, hybridy, ďalej palice pre bežnú a krátku hru, ktorým sa hovorí železá, wedge a palice pre patovanie. Golfové palice majú aj čísla od 1 do 9 a písmená P, S , G, A alebo L. Čím vyššie číslo palice zvolíte, tým kratšia je vzdialenosť, ktorá sa s danou palicou hrá. To je dosiahnuté vyšším sklonom palice. Samozrejmosťou je aj mnoho značiek golfových palíc. Medzi tie najznámejšie sa radia golfové palice Callaway, Titleist, Mizuno, Odyssey alebo Ping.

Drevá

Pre dlhé rany využívame palice s názvom drevá. Tento názov získali vďaka materiálu, z ktorého sa skôr najčastejšie vyrábali. Drevá využívame taktiež pre prvý odpal z týčka. Tieto palice majú svoje čísla. Číslo 1 je tzv. Driver, číslo 3,5 a prípadne 7 sú používané fairwayové palice. V dnešnej dobe už sa drevá aj napriek svojmu názvu vyrábajú z kovu a špeciálnych pružných a ľahkých materiálov. Najznámejšie značky sú golfové palice Ping, Callaway a Taylormade.

Hybridy

Palica, ktorá v sebe spája vlasnosti železa a dreva a nazýva sa hybrid. Je to špeciálny druh golfovej palice, ktorá sa vyznačuje nízkym ťažiskom a širokou hlavou. Hybrid sa najviac využíva na fairway alebo v rafe – okolo ferveju s vyššou trávou- kedy je ale potrebné hrať dlhú ranu.

Železá

Každý ostrieľaný hráč má vo svojom bagu sadu želiez. To preto, že každé číslo má iný loft – sklon úderovej plochy, a tým teda vzdialenosť odpálenej loptičky. Pre začiatočníkov sa doporučujú železá s číslom od 5 do 9, nakoľko je s nimi učenie správneho hrania jednoduchšie. Pre tie najkrajšie prihrávky na ihrisku sa používajú tzv. wedge,  ktoré sa radia pod železá a slúžia taktiež pre odpal zo zložitých pozícií, ako je piesok, či vyššia tráva.

Puttery

Golfová palica s názvom putter sa používa pre doklepanie loptičky do jamky. Nakoľko má najdôležitejšiu funkciu, je nutné ju dobre vybrať podľa pohybu rúk, pocitu pri údere a vzhľade. Puttery sa líšia tvarom, zahnutím, dĺžkou shaftu a taktiež podľa veľkosti hlavy. Každému hráčovi vyhovuje iný typ. Putter je najindividuálnejšia golfová palica, takže neplatí, že ak s jedným modelom hrá dobre niekto iný, bude sedieť aj Vám. Je treba si vybrať tak, aby Vám sedel na pohľad, a aby ste mali dobrý pocit a istotu pri putovaní. Obľúbenou značkou putteru je Odyssey, Scotty Cammeron alebo Ping.