Vo vzduchu je cítiť prísľub leta a s ním prichádzajú na scénu aj nové trendy vo svete líčenia. Prečítajte si, aké novinky ovládli prehliadkové móla, a vytvorte si očarujúci look pre dni plné slnka.

Dymové líčenie v hlavnej úlohe

Nadchádzajúce leto sa ponesie v znamení dymových očných tieňov. Dymové líčenie ale tentoraz vôbec nemusí byť len čierne. Skúste béžovozlaté alebo kombinujte zemité a metalické odtiene. Dôležitý je prechod medzi nimi rozotrieť do stratena, aby spolu dokonale splynuli. Kvalitné štetce a cvik sú v tomto prípade kľúčom k úspechu. Obočie by už nemalo byť také výrazné ako v posledných rokoch, stačí ho len ľahko upraviť a dodať mu tvar.

Oslnivý lesk a trblietanie

Žiarivá pleť plná energie je v kurze už niekoľko sezón a tento rok tomu nebude inak. Rozjasňovač na lícnych kostiach zvýrazní vaše kontúry, vo vnútornom kútiku oka zase opticky zväčší vaše oči a nad líniou hornej pery dodá plnosť vašim perám. Zaobchádzajte s ním však s citom, tu obzvlášť platí, že menej je viac. Aplikujte ho na pleť len zľahka a na pár miest.

Len ružová to môže byť

Ružová vlna zaplavuje módne prehliadky pravidelne. Tentoraz však make-up artisti stavili všetky karty na fuchsiovo ružové pery. A tento odtieň vám pristane nielen na perách. Nanášajte ho v podobe očných tieňov rozotrených do stratena alebo si – pokiaľ radi experimentujete – namaľujte neprehliadnuteľné očné linky. Aby ste boli trendy, stačí sa držať jedinej veci: nemiešajte ružové líčenie s ďalšou farbou.

Nahá elegancia

Nahé líčenie čiže nude make-up sa stal vlastne takou klasikou, s ktorou nikdy nešliapnete vedľa. Béžová, telová, púdrová alebo staroružová farba sa hodí na pery, oči i nechty. A vždy pôsobí úplne famózne v kombinácii so zlatými detailmi, či už sú to zlatisté odlesky rozjasňovača, alebo napríklad zlaté šperky.

Krásna pleť je základ.

Nezabúdajte, že základom každého perfektného líčenia je dokonalá pleť. Chráňte ju preto pred UV žiarením nielen na pláži, ale každý deň. Na jar a v lete používajte hydratačné krémy s ľahkou textúrou a SPF, ktoré nechajú pleť dýchať a zároveň jej dodajú toľko potrebnú hydratáciu.

(A/PR, foto: unsplash.com)