p2077417Toto je ďalší recept, ktorý som sa musela kvôli môjmu mužíkovi naučiť, pretože túto polievku robievala jeho mamka a strašne ju má rád. Za tých pár rokov praxe som sa ju naučila tak, že vraj už je taká, ako ju robievala ona a tak je to pre mňa veľká pocta, lebo málokedy my ženy vieme variť tak ako mamy našich mužíčkov :-)

Čo budete potrebovať na 7l hrniec : 1/4kg zemiakov, hrsť sušených alebo mrazených hríbov, lyžica vegety, 1 vajce, hladká múka, soľ, slanina, 1PL mletej červenej papriky

Ako na to: Zemiaky si očistite, ošúpte a nakrájajte na menšie kocky. Dajte variť spolu s hríbmi do studenej vody. Pridajte lyžicu vegety a podľa chuti soľ. Keď budú zemiaky mäkké, zavarte do polievky halušky (do misky si rozbite 1 vajce, lyžičku soli, pridajte asi 200g hladkej múky a toľko vody, aby ste vymiešali hladké stredne husté cesto). Potom si do rajničky nakrájajte trošku slaninky na škvarky, keď sú škvarky opražené, zasypte ich lyžicou hladkej múky a nechajte ju trošku zhnednúť. Pridajte lyžicu mletej červenej papriky a zalejte hneď trochou studenej vody. Dobre rozmiešajte, aby sa voda s múkou spojila a neboli v zápražke hrčky a vlejte do polievky. Nechajte dobre prevrieť. Môžete podávať.