Ku výletom určite patria aj reštaurácie, kde sa turisti môžu najesť. Rozhodla som sa, že začnem aj ja prispievať možno aj pre vás svojimi zážitkami a skúsenosťami, ktoré sme zažili počas našich výletov, pretože aj my občas vyhladneme a radi sa ideme niekde najesť. Dnes by som začala na hornej Orave, hodnotením salaša Ostražica.

Kde ich nájdete: Nižná na Orave, nad benzínovou stanicou Slovnaft

Vlastné skúsenosti: V tomto salaši sme sa zastavili už niekoľkokrát, ale neboli to turistické výlety, ale skôr nákupné výlety do Poľska. Vždy sme po takomto nákupe vyhladli a tak sme tam vždy zabočili. Salaš je situovaný trošku do kopca a tak musíte vyjsť niekoľko schodíkov, aby ste sa dostali na terasu salaša. Vo vnútri vás vždy prekvapí krásne zariadený interiér, boli sme tam asi už vo všetkých ročných obdobiach a vždy výzdobu prispôsobujú – veľká noc, vianoce, leto, jar, jeseň…

Jedálny lístok ponúka väčšinou typicky slovenské jedlá, nikdy neodoláme výbornej cesnakovej polievke s opečeným chlebom, ktorá je výborná aj chuťovo, aj vzhľadom. Z hlavných jedál sme už ochutnali halušky s bryndzou, bryndzové pirohy, vyprážaný syr a vždy sme boli maximálne spokojní.

Obsluha je milá, rýchla, nikdy sme nemuseli dlho čakať. Ceny sú tiež veľmi dobré.

Celkové hodnotenie: 9 z 10 bodov